Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Siltumu nodrošina arī jaunais granulu katls

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 13.10.2020.

Burtu lielums

Apkures sezona Ļaudonas pagastā sākās pagājušajā nedēļā, kad izbūvētajam jaunajam granulu katlam ceturtdien tika pieslēgta elektrība, tas pamazām sāka uzsilt un ražot siltumu.

Šajā apkures sezonā ļaudoniešus ar siltumu pirmoreiz nodrošinās SIA „Madonas siltums", kas apkalpos katlumājas Ļaudonas pagastā un sniegs siltumapgādes pakalpojumus, jo šādu lēmumu pieņēma Madonas novada pašvaldības dome.
Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs sarunā „Staram" atzina, ka Madonas novada kapitālsabiedrību iesaiste, pārņemot dažas jomas, ar kurām vietvara īsti nodarboties nevar, līdzīgi kā citos pagastos ir aktuāla arī Ļaudonas pusē, taču tas nenozīmē, ka pagasta pārvalde paies malā un neliksies par to ne zinis. Pagasta vadība arī turpmāk sekos, lai ļaudoniešiem labā kvalitātē tiktu nodrošināta gan apkure, gan siltais ūdens ēkās, kuras pieslēgtas uzņēmuma pārņemtajām katlumājām. Arī ceturtdien Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs bija aculiecinieks tam, ka darbu testa režīmā uzsāka jaunais granulu katls, kura darbībai SIA „Madonas siltums" varēs sekot arī attālināti, attiecīgi veicot nepieciešamās izmaiņas uzstādītajā siltuma režīmā.
Pavisam Ļaudonas pagastā ir trīs katlumājas. Divas no tām, kuras ar siltumu nodrošinās A. Eglīša Ļaudonas vidusskolu, bērnudārzu, pansionātu, bibliotēku, Ļaudonas pagasta pārvaldes ēku, jauniešu centru, trīs daudzdzīvokļu mājas (katlumājas atrodas Aiviekstes abās pusēs, un tajās siltums tiks nodrošināts, kurinot ar granulu katliem), ir nodotas SIA „Madonas siltums". Savukārt par trešo katlumāju, kas apkuri nodrošina Ļaudonas kultūras namā, joprojām rūpēsies pagasta pārvalde.
Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs arī atklāja, ka, tuvojoties oktobrim, esot bijuši tādā kā zemajā startā. Jau no paša sākuma esot bijusi doma jauno apkures sezonu uzsākt, apsildot skolu un pirmsskolas izglītības „Brīnumdārzs" ēku, kur atrodas arī citas iestādes, kurinot ar jauno granulu katlu, taču tika saglabāts arī rezerves variants, lai, iestājoties vēsam, drēgnam laikam vai pat uznākot salam, siltumu varētu nodrošināt ar vecajiem katliem, kurinot ar malku. Tie netiks demontēti, un nepieciešamības gadījumā tos varēs izmantot arī turpmāk.
To, ka pienācis laiks uzsākt apkures sezonu, atzina arī A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas direktors Guntis Lazda, piebilstot, ka tas vairs neesot skolas ziņā, bet gan lēmumu par to pieņem SIA „Madonas siltums" saziņā ar Ļaudonas pagasta pārvaldi. Taču ir oktobris, dienas paliek vēsākas, un pamazām telpās ienāk drēgnums, it īpaši tajos mācību kabinetos, kuri neatrodas saules pusē.
Pirmdien sazinājos ar Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Portnovu, lai noskaidrotu, kā darbojas jaunais granulu katls. – Viss ir kārtībā, telpās tiek nodrošināts nepieciešamais siltums,- atzina Artūrs Portnovs.


14.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px