DZELZAVAS pagasta pansionāta, tāpat kā daudzu citu pansionātu, klienti ilgu laiku bija spiesti pavadīt izolēti no radiem, draugiem un paziņām, jo vīrusa radītā situācija ieviesa korekcijas agrākajā apmeklējumu kārtībā. Bet tagad, kad situācija valstī ir mīkstinājusies, savus tuviniekus atkal ir iespējams apraudzīt.
– Mēs pat veicinām to, lai radi un tuvinieki nāk apciemot mūsu klientus. Pirms vizītes lūdzam dienu iepriekš sazināties ar pansionātu, izmantojot informatīvo tālruni, kas pieejams gan internetā, gan pie ēkas durvīm, un pieteikt savu apmeklējumu, izvēloties sev ērtāko laiku. Ja vienā laikā ir pieteikts daudz apmeklējumu, mēģinām salāgot tā, lai visiem būtu ērti. Pansionāta klienti var tikties ar tuviniekiem vairākās vietās, atkarībā no tā, vai labāk vēlas uzturēties ēnainā vai saulainā vietā. Tikšanās var notikt lapenītē, tāpat pie ēkas ieejas ir novietoti soliņi, dažādās vietās ēkas teritorijā izvietoti krēsli un galdi. Izņēmums ir pilnīgi gulošie klienti, viņus tuvinieki apciemo istabiņās. Tad, protams, ir lielākas epidemioloģiskās prasības – masku lietošana, dezinfekcija un tamlīdzīgi, – stāsta Dzelzavas pagasta pansionāta vadītāja Liene Ankrava.
Dzelzavas pansionāta iemītniekus iespējams apciemot katru dienu visas nedēļas garumā no pulksten 9 līdz 12 un pēc tam no pulksten 14 līdz 17 (arī sestdienās un svētdienās). Tuvinieki var pansionāta klientiem atstāt arī paciņas, tas izdarāms no pulksten 8 līdz 19. Cilvēki tiek aicināti uz pansionātu atgādāt paciņas to oriģinālajos iepakojumos, lai būtu iespējams veikt iepakojuma dezinfekciju, pirms paciņa tiek nodota klientam.
3.08.2021.