LUBĀNĀ „Gada cilvēka" izvirzīšana un pēcāk arī apbalvošana jau bija kļuvusi par tradīciju daudzu gadu garumā, bet līdz ar novadu reformu no šāda pasākuma jāatvadās.
– Gan Lubānā, gan Cesvainē, gan Ērgļos pirms novadu apvienošanās bija pieņemts rīkot šādus pasākumus, un katram novadam bija izstrādāts savs atsevišķs nolikums, pēc kurā ietvertajiem kritērijiem notika pretendentu izvērtēšana un lemšana par to, kuram pienāksies balva. Pērn kovida radīto ierobežojumu dēļ svinīgais pasākums, kura laikā ik gadu apbalvojam savējos, nevarēja notikt. Vienmēr esam rīkojuši balvu pasniegšanu 18. novembrī, bet pagājušajā gadā nebija iespējams to izdarīt. Galu galā, ievērojot visus ierobežojumus, „Gada cilvēku" nominējām 4. maijā, – stāsta Lubānas apvienības pārvaldes vadītājs Tālis Salenieks.
Arī šogad svinīgais pasākums nenotika, tas saistāms ar jau minēto novadu reformu. Kamēr jaunais Madonas novads nav izstrādājis vienotu nolikumu, pēc kura vadīties, šādu pasākumu organizēt nav iespējams.
– Pirmkārt, jāizveido un jāapstiprina jaunais nolikums, tālāk seko kandidātu izskatīšana, ko veic visas iesaistītās komitejas. Kamēr neesam ar to tikuši galā un nevaram izpildīt noteikumus atbilstoši nolikumam, „Gada cilvēka" apbalvošana nenotiek. Dokumentācijas pārkārtošana un jaunu nolikumu izstrāde ir ļoti laikietilpīga, un katra joma jāizpēta sīki un smalki. Mainās struktūras, to vietā nāk jaunas. Ja vien deputātiem būs jaunas idejas un skaidrs nākotnes redzējums, viss notiks, bet, kā jau minēju, tas prasīs laiku, – norāda Tālis Salenieks.
23.11.2021.