Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Remontdarbi Cesvaines skeitparkā pabeigti

INGA BEKASOVA, Cesvaines bērnu un jauniešu centra vadītāja

Autors • 19.11.2020.

Remontdarbi Cesvaines skeitparkā pabeigti
Burtu lielums

Jau nepilnu mēnesi Cesvaines bērni un jaunieši atkal var pilnvērtīgi izmantot novada skeitparka rampas konstrukcijas droši.

Pēc vasaras sezonas skeitparka stāvoklis prasīja nopietnākos remontdarbus kopš tā būvniecības, kas, pateicoties novada domei, tika veikti steidzamā kārtā, jau šoruden. Rampu konstrukcijām ir pilnībā nomainītas braucamās daļas pārklājuma plāksnes un lielākoties arī balsta daļas. Aktīvākie rampas lietotāji noteikti ir pamanījuši un jau izmēģinājuši jaunās konstrukcijas, kas, veicot nelielu aptauju, tika uzlabotas un veidotas pēc jauniešu vēlmēm un ieteikumiem, par to paldies Bruno Kalējam, Gatim Zaharovam un skices autoram Arvim Trečakam. Pavasarī rampa cer tikt arī pie mākslinieciskā noformējuma, grafiti zīmējumiem, bet tas šobrīd vēl ir ieceru stadijā.
Ņemot vērā, ka skeitparka sporta veidi ir saistīti ar paaugstinātu traumu risku, lūgums vecākiem mājās ar mazajiem sportistiem pārrunāt drošības pasākumus un uzvedības kultūru, atrodoties skeitparkā. Novēroju, ka lielākā daļa bērnu, kas braukā skeitparkā, ir bez personīgajiem drošības līdzekļiem: ķiverēm, ceļu un elkoņu sargiem, kā rezultātā var gūt smagus miesas bojājumus.
Atgādinu, ka pirms skeitparka izmantošanas tā lietotājiem ir pienākums pārliecināties par tā drošību (atbrīvot konstrukcijas un brauktuvi no gružiem un citiem priekšmetiem, kuri traucē skeitparka lietošanu), atturēties no jebkādas darbības vai rīcības, ja tā traucē, rada neērtības citiem apmeklētājiem un izraisa pamatotus iebildumus, un to, ka katrs skeitparka apmeklētājs (un viņa vecāki) uzņemas pilnu atbildību par savas veselības un inventāra atbilstību izvēlēto aktivitāšu veikšanai – par drošību katram jādomā pašam atkarībā no tā, kādi ir mērķi, ko vēlas sasniegt, cik pārliecināts jūtas par sevi.
Ieilgušais rudens ietekmējis rosību skeitparkā, bērni labprāt to izmanto pat novembrī, ievērojot valstī noteiktos „Covid-19" drošības pasākumus. Aicinu izmantot siltos laikapstākļus fiziskām aktivitātēm arī turpmāk, atceroties, ka vide ap mums ir tāda, kādu mēs paši to veidojam, – atkritumus izmetam tam paredzētajās vietās, nelaužam un nepiedrazojam!


20.11.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px