Sociālās aprūpes centrā (SAC) „Kastaņas" plānots izbūvēt liftu, lai atvieglotu pārvietošanos iemītniekiem, kuriem ir dažādi kustību vai veselības traucējumi.
Maija domes sēdē Ērgļu novada SAC vadītāja Ieva Dūduma deputātus informēja, ka aprūpes centrs „Kastaņās" ir izvietots divos stāvos. Līdz šim nokļūšanai no pirmā uz otro stāvu un otrādi izmantots pacēlājs, kas atradās kāpņu telpā. Tas savu laiku nokalpojis un vairākkārt jau remontēts. Tas iznākot dārgi un vairs neatmaksājoties. SAC „Kastaņas" ir arī samērā liela iestāde, šobrīd tajā ir 50 iemītnieku, tostarp arī ar kustību un veselības traucējumiem. Ieplānotais lifts tiktu izbūvēts līdzīgs, kāds šobrīd jau ir Ērgļos esošajā SAC – ēkas galā, kā piebūve, pauda Ieva Dūduma.
Attiecīgi domes deputāti, balsojumā atturoties Mārim Oltem un Ingai Bitei, nolēma veikt grozījumus Ērgļu novada Attīstības programmas 2013-2019 aktualizētajā rīcības un investīciju plānā, tajā kā prioritāru iekļaujot investīciju projektu „Lifta izbūve sociālās aprūpes centra „Kastaņas" ēkai". Kopējais projekta budžets – 87 111 eiro.
Pašvaldībai iespējams ņemt aizņēmumu projekta īstenošanai Valsts kasē; tas saskaņots arī jaunveidojamā Madonas novada kontekstā, piebilda Guntars Velcis. Ērgļu novada pašvaldības dome, balsojumā atturoties diviem deputātiem (Māris Olte, Inga Bite), nolēma ņemt aizņēmumu Valsts kasē 87 111 eiro apmērā projekta īstenošanai, ar atmaksas termiņu – 10 gadu.
29.06.2021.