Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Priecē tas, ka atkritumu daudzums ir samazinājies

ZANE BIKOVSKA

Autors • 29.04.2024.

Priecē tas, ka atkritumu daudzums ir samazinājies
Burtu lielums

27. aprīlis visā Latvijā bija Lielās talkas diena, kuras ietvaros ikviens no mums varēja izdarīt kādu labu darbu un padarīt savu zemi tīrāku un sakoptāku. Ošupes pagasta Degumnieku multifunkcionālā centra „13. km” bērni un jaunieši kopā ar tā vadītāju Daci Kalniņu devās plogingā, sakopjot sava pagasta apkārtni.

– Šī nebija pirmā reize, kad piedalījāmies plogingā – pirms laba laika bija tāda kustība „Plogging Latvija", mēs sākām tajā piedalīties. Atceros, ka saņēmām balviņas, mums deva arī maisus atkritumu vākšanai. Sapratām, ka šāda talkošana ir diezgan jautra, tas iepatikās, un tagad to turpinām kā tradīciju. Cenšamies šo aktivitāti īstenot katru gadu, lai gan ir bijušas reizes, kad neizdodas tajā piedalīties. Plogings no ierastās talkošanas atšķiras ar to, ka tajā dodas ātrākā solī, lēnā tempā skrienot. Par sporta veidu to nosaukt būtu pārāk skaļi, taču tas ir ļoti tuvu sportam. Protams, ar laiku visa kustība mēdz nojukt, it īpaši tad, kad talkotāji ir noguruši. Šogad bērnu un jauniešu aktivitāte bija mazāka, taču tam bija attaisnojošs iemesls. Lai gan bijām mazākā kompānijā nekā citus gadus, aktivitāte izdevās ļoti labi. Devāmies Lubānas virzienā, nogājām, noskrējām aptuveni trīs līdz četrus kilometrus, – stāsta Dace Kalniņa.
Ploginga laikā talkotāji atrada arī dažādas interesantas lietas, piemēram, ceļazīmi, kas bija atstāta pēc remonta. Tā bija diezgan ieaugusi zālē, tāpēc ziņa par šo atradumu tika nodota pagasta pārvaldei. Tāpat atrasta arī sastatņu daļa un tahogrāfa karte, kas atrodas tālbraucēju fūrēs un fiksē, cik lielu ceļa gabalu šoferi ir nobraukuši.
– Pārsvarā atradām pudeles un bundžas, un bērni beigu beigās jau sacentās, kuras šķirnes pudeles būs vairāk salasītas. Lai gan ir ieviesta iespēja nodot depozītu, mūs pārsteidza, ka grāvjos mētājās arī depozīta pudeles. Acīmredzot, kāds, kuram ir slinkums doties uz depozīta punktu, nomet pudeles pa roku galam, kur pagadās. Taču jāatzīst, ka, pateicoties depozīta punktiem, atkritumu daudzums ir ievērojami samazinājies. Agrāk mums pietrūka maisu, tagad tie palika pāri – tas ļoti priecē! Pēc talkošanas atpūtāmies, cepot un baudot gardas pankūkas savā centriņā.

30.04.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px