Šā gada janvārī Ērgļu novada pašvaldībā saņemts kādas zemnieku saimniecības piegulošās zemes īpašnieces iesniegums ar lūgumu izsniegt speciālo atļauju (licenci) komercdarbībai zvejniecībā Pulgošņa ezerā.
Deputāts Andris Spaile komentēja savu redzējumu:
– Pašvaldībai būtībā nav skatījuma uz ezera apsaimniekošanu visā novadā. Tāpat kā par mežiem. Ir kārtējā noplicinošā virzība uz šiem resursiem. Nevienu reizi mums nav bijusi informācija no izpilddirektora, kas tiks darīts šo resursu aizsardzībā, uzlabošanā, atjaunošanā. Mums vienkārši atnāca, paprasīja, mēs iedodam, – tā mierīgi uz pieciem gadiem. Tādēļ esmu „pret", jo mums nav noteikti nekādi konkrēti apsaimniekošanas plāni mūsu ūdenssaimniecībā.
Deputāts Māris Olte akcentēja arī problēmas un redzējuma trūkumu tūrisma nozarei, ar ko saskāries, vadot pārgājienu maršrutus, tostarp pie Pulgošņa ezera. Šai vietā trūkstot tik elementāras lietas kā laipas pāri grāvim, lai ezeram varētu piekļūt arī kājāmgājēji. Par to raisījās diskusijas, vai laipa būtu jāuzliek pašvaldībai vai jālūdz to darīt licences saņēmējiem uz savstarpējās sadarbības pamata. Domes priekšsēdētājs šādu jautājumu rosināja skatīt atsevišķi.
Ar balsu vairākumu, vienu balsi „pret" (Andris Spaile) un divām „atturas" (Māris Olte, Inga Bite) tika nolemts izsniegt speciālo atļauju (licenci) zvejas limitam – tīkla garums 90 metri vai 3 murdi, kas dod tiesības nodarboties ar komercdarbību zvejniecībā Pulgošņa ezerā līdz 2026. gada 28. janvārim. Kontroli par lēmuma izpildi uzdots veikt Ērgļu novada pašvaldības izpilddirektoram Mārim Grinbergam.
23.02.2021.