CESVAINĒ komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums rīt, 25. martā, pulksten 11 aizsāksies ar ekumenisku svētbrīdi Cesvaines luterāņu dievnamā, kurā piedalīsies Cesvaines luterāņu draudzes mācītājs Guntars Agate Paeglis un katoļu draudzes prāvests tēvs Jānis Vīlaks.
– Tas mums jau kļuvis par tradīciju – 25. martā pulcēties uz svētbrīdi dievnamā, to darījām arī kovida laikā, jo dievkalpojumi, ievērojot noteiktos ierobežojumus, varēja notikt, – stāsta Cesvaines kultūras nama direktore Kristīne Aumele. – Prieks, ka Cesvainē izveidojusies laba sadarbība abu konfesiju mācītājiem un varam uz šo svētbrīdi sanākt vienkopus. Pēc svētbrīža sekos koncerts, kurā piedalīsies saksofonists Arnis Graps un ērģelniece Rudīte Kolāte. Tad dosimies kopīgi nolikt ziedus un svecītes represēto piemiņas vietā baznīcas dārzā un pie piemiņas akmens Cesvaines stacijā. Parasti sanākam kopā cilvēki 20. Viņus apzināt vienmēr palīdz Inta Matisāne, kas arī pati tika izsūtīta 1949. gada 25. martā. Intiņa mums ir gaišs un atsaucīgs cilvēks, neraugoties uz veselības problēmām.
Vēlāk mūs laipni uzņems viesu mājas „Pie sievasmātes" saimniece Anita Greidiņa, kura katru gadu šajā dienā izbrīvē laiku, lai sagatavotu piemiņas pasākuma dalībniekiem cienastu. Jāteic, ka viņas dzimta arī ir cietusi no represijām.
24.03.2023.