Aprīļa beigās kārtīgs darba spars bija jūtams Ērgļu novada Sausnējas pagasta „Kastaņās", kur aprūpes centra teritorijā bija sabraukuši strādīgi latviešu ļaudis no Ogres 54. Zemessardzes bataljona.
Zemessardzes vīri un sievas organizēja talku – veica malkas zāģēšanu, skaldīšanu un krāmēšanu aprūpes centra šķūnī. Gaisā lidoja skaidas, mastā svinīgi plīvoja sarkanbaltsarkanais karogs, saulīte sildīja talcinieku vaigus, un visiem par lielu prieku – darbs tika paveikts, malka teju 100 m3 apmērā skaisti sakrāmēta žūst un gaida nākamo ziemu. Malkas sagatavošana ir viens no pavasara darbiem, ko parasti veic mūsu stiprie kurinātāji, un darbos labprāt iesaistās arī aprūpes centra iemītnieki.
„Kastaņu" iemītnieki ar interesi vēroja notiekošo pagalmā: militārais transports, formās tērptie ļaudis, pārvietojamā virtuvīte un pusdienu gatavošana ārā, kā arī, protams, čaklais zemessargu pulks ar piecdesmit dalībniekiem – ne jau bieži gadās ko tādu redzēt.
Ērgļu novada sociālās aprūpes centrā „Kastaņas" allaž gaisā virmo enerģija, vecie ļaudis un invalīdi mūsu centrā ir aktīvi un valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļos joprojām ir noskaņoti pozitīvi. Darbinieki dara visu iespējamo, lai iemītnieki mūsu aprūpes centrā justos kā mājās, būtu aprūpēti atbilstoši vecumam, veseli ēduši un priecīgi.
Ikdienā rūpējamies arī par drošības pasākumu ievērošanu, ieturam noteikto distanci saskarsmē vienam ar otru. Nebēdājam par klusi pavadītajām Lieldienām, jo zinām, ka nākamgad kā allaž varēsim kopā krāsot un ripināt olas, ar kādu patriotisku koncertu tad atzīmēsim arī Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienu – 4. maiju.
Mūsu zeme ir un vienmēr būs Latvija, patriotiskie Ogres 54. Zemessardzes bataljona dalībnieki ar vienas dienas darbu būs iesildījuši ne tikai aprūpes centra divdesmit divas krāsnis, bet arī visu mūsu sirdis. Paldies!
08.05.2020.