DZELZAVĀ no 16. augusta iedzīvotājiem vairs nebūs iespējams saņemt pasta pakalpojumus vienu stundu dienā, laika posmā no pulksten 8 līdz 9 rītā, kā tas ir šobrīd.
– „Latvijas Pasts" vārdu likvidācija ir ļoti veiksmīgi aizstājis ar terminu „modeļa maiņa". Sākotnējā piecu stundu darba diena tika samazināta līdz vienai stundai rīta pusē. Šo modeļa maiņu „Latvijas Pasts" pamato ar zemo pakalpojuma pieprasījumu, kas licis ieviest izmaiņas, jo nav nepieciešams uzturēt pasta nodaļu. Tagad tiek pāriets uz izbraukumiem, tāpat cilvēkiem ir iespēja sazināties ar pasta klientu centrā un izteikt savas vajadzības, attiecīgi tālāk tiek deleģēts pastnieks, kurš klienta lūgumu izpilda, – informē Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Sandis Kalniņš.
Ir pieejami divi telefona numuri, uz kuriem klienti var zvanīt, tie atrodami gan „Latvijas Pasta" mājaslapā, gan tikuši izsniegti katram Dzelzavas iedzīvotājam. Ļaudīm ir iespējams gan pieteikt produktu piegādi uz mājām, gan pasūtīt presi un veikt citas nepieciešamās vajadzības.
– Pasta pakalpojumu pieejamība uz vietas ļoti svarīga ir tieši gados vecākiem cilvēkiem. Seniori nav apmierināti ar šo modeļa maiņu. Viņiem pasta apmeklējums ir kā rituāls, sirdij mīļš paradums un reizē arī socializācijas iespēja. Mēs zaudējam arī vienu darbavietu laukos, lai gan pasta pakalpojumus jau varēja dotēt. Saprotu, ka „Latvijas Pastam" nav izdevīgi to darīt, bet primārais ir cilvēks, un mums jānodrošina viņa vajadzības, – viedokli pauž Sandis Kalniņš.
20.07.2021.