BARKAVAS pagastā pie centra egles ziemas saulgriežos – 21. un 22. decembrī – bija īsts brīnums – ciemojās Ziemassvētku vecītis, kas no pulksten 16 līdz 18.30 sēdēja pie centra egles.
Viņš īpaši gaidīja ciemos bērnus, bet kārtību, kādā pēc laika grafika bija jāierodas mazajiem, uzraudzīja Sniegbaltīte. Par Ziemassvētku vecīša uzdevumiem pastāsta Barkavas kultūras nama direktore Līva Romanovska: – Barkavas pagastā ir 16 bērni, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi (PII), bet kopīgus svētkus šogad liedza sarīkot viltīgā vīrusa dēļ noteiktie ierobežojumi un ārkārtējā situācija valstī. Tāpēc vecītis iepriekš izsūtīja ielūgumus ģimenēm, kuru bērni neapmeklē PII, lai pēc saraksta katrs bērns konkrētā laikā atbrauktu un saņemtu saldumu paciņu. Ievērojot pulcēšanās noteikumus, Ziemassvētku vecīša uzdevums bija gan apsveikt Barkavas pagastā deklarētos bērnus, kuri neapmeklē dārziņu, gan pacienāt ar saldumu katru garāmejošu bērniņu. Šis nebija pasākums, bet gan Barkavas pagastā deklarēto bērniņu apsveikšana.
21. decembrī noslēdzās Barkavas kultūras nama rīkotais konkurss „Vai pazīsti Ziemassvētkus?", kas turpinājās no 29. novembra līdz 20. decembrim. Notika izloze, kur solītās trīs Ziemassvētku konfekšu tūtas ieguva Rudīte Ūdre no Murmastienes. Pārsteiguma balvas aizceļoja uz Madonu, jo laimētājas bija madonietes – Sigita Gotlaufa, Ilze Soma un Linda Mālniece.
– Uz jautājumiem par Ziemassvētkiem pavisam bija iesniegtas 644 atbildes, bet izlozē piedalījās tikai pareizo atbilžu autori – 618. Priecēja tas, ka mūsu konkursā piedalījās gan Barkavas, gan citu pagastu iedzīvotāji, – atklāj L. Romanovska.
23.12.2020.