26. augusta sēdē Ērgļu novada pašvaldības dome lēma par pašvaldības aizņēmuma ņemšanu investīciju projekta „Seguma pārbūve, uzklājot asfaltbetonu Ērgļu pagasta autoceļam Nr. 11" īstenošanai.
Kā deputātus sēdē informēja Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, iecere pārbūvēt šo ceļu bijusi jau iepriekš, un nu tai dota valdības atļauja saņemt tā saucamo „Covid-19" kredītu (Ministru kabineta noteikumi Nr. 456 „Noteikumi par nosacījumiem un kārtību, kādā pašvaldībām izsniedz valsts aizdevumu ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar „Covid-19" izplatību" un Ministru kabineta rīkojums Nr. 346 „Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar „Covid-19" izplatību").
Iepriekš nevedusies iepirkuma procedūra, taču trešajā konkursā pieteikušies divi pretendenti, no kuriem lētākajā piedāvājumā – uzklāt asfaltbetonu pagasta autoceļam Nr. 11, posmā no Rīgas ielas līdz Sauleskalna kapiem, kopsummā par 134 tūkstošiem eiro. Finansējums jāapgūst līdz šā gada beigām, kas sastāda zināmus riskus būvdarbu veikšanai – atkarībā no tā, kādi būs laikapstākļi, domes sēdē pauda Guntars Velcis.
Projekta tālākai virzībai nepieciešams aizņēmums. Investīciju projekta „Seguma pārbūve, uzklājot asfaltbetonu Ērgļu pagasta autoceļam Nr. 11" īstenošanas aizņēmuma summa veido 65% jeb 87 379 eiro no kopējām investīciju projekta izmaksām. Pašvaldības budžeta līdzfinansējuma kopējais apmērs veido 35% jeb 47 064,79 eiro no kopējām investīciju projekta izmaksām. Deputāti vienbalsīgi lēma ņemt aizņēmumu Valsts kasē 87 tūkstošu eiro apmērā.
15.09.2020.