Līdz pat februāra izskaņai Liezēres pagasta bibliotēkā ir aplūkojama izstāde, kas ļauj atmiņā ataust sen aizmirstām garšām, ielūkoties “Laimas” saldumu dažādībā.
Par godu Laimas vārda dienai un mīlestības svētkiem, svieviešu klubiņa "Teiksma" dalībnieces parūpējās par interesantu izstādīti.
– Izstādes iniciatores ir Ligita un Vineta, kuru kolekcijā ir saglabājušies "Laimas" ražotās produkcijas iepakojumi, sākot no konfekšu papīriņiem līdz pat konfekšu kārbām, – pastāsta Dace Madalāne, Liezēres pagasta bibliotēkas vadītāja. – Kopā uz tikšanos sanācām 13. februārī un dalījāmies dažādos konfekšu stāstos, bija sagatavota pat viktorīna par "Laimas" darbību un ražotajiem saldumiem. Baudījām dažādus saldumus, atcerējāmies, ka savulaik pašas esam vārījušas končas. Gremdējoties atmiņās, atausa sen aizmirsti saldumi un to garšas. Visas kā viena atzinām, ka agrāk konfektēm bija pavisam cita garša. Nenoliedzami – tās bija gardākas.
Vineta Mikoviča, sieviešu klubiņa dalībniece teic: – Ideja par šo izstādi bija Ligitai Pietai. Tuvojoties 14. februārim, kas ir mīlestības svētki, bet vecāka gadagājuma paaudze šos svētkus īsti neatzīst, Ligita vēlējās parādīt mīlestību caur garšas pasauli.
Vislabāk to parādīt caur šokolādi. Kopš bērnības īpašas atmiņas ir tieši par "Laimas" saldumiem. Kopīgi tika radīta izstāde. Tā ir patiesi bagātīga – gan ar visdažādākajiem konfekšu un šokolādes iesaiņojumiem, gan konfekšu kārbām. Arī es pati papildināju izstādi ar dažādiem iesaiņojumiem.
Manā bērnībā šokolāde mājās bija liels retums. Tā laika bērniem šis iepakojums bija apbrīnojams, un tolaik daudzi tos saglabāja, veidojot kolekciju.
Es sāku krāt, kad man bija trīspadsmit gadi, savukārt pavisam senus "Laimas" ražoto saldumu iepakojumus ieguvu, kad mācījos pasta skolā. Ar tiem padalījās kolēģītes. Tomēr jāteic, ka šobrīd šokolādei vairs nav tās garšas, kas agrāk, bet mīlestība uz šokolādes bērnības garšu ir saglabājusies joprojām.
20.02.2024.