Saziņai ar novada pašvaldību, ar sava pagasta pārvaldi ir ļoti liela nozīme. Komunicējot, daloties ar savu redzējumu, ieteikumiem, uzdodot interesējošos jautājumus un gūstot atbildes, kopā var izveidot vēl labāku vidi sev apkārt.
Kalsnavas pagastā gada pirmajā pusē tika organizētas tikšanās, kad iedzīvotāji tika aicināti dalīties savā redzējumā, noskaidrot atbildes uz jautājumiem. Jau iepriekš Īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs ir uzsvēris, ka pagasta iedzīvotāji ir aktīvi un līdzdarbojas pagasta ikdienā, ziņojot par aktuālajiem darbiem, kas būtu jāpaveic, par vietām, kurām jāpievērš uzmanība.
Jau ilgāku laiku veiksmīgākai komunikācijai Aiviekstē un Jāņukalnā ir uzstādītas kastītes, kas paredzētas saziņai ar pagasta pārvaldi.
– Komunikācijai ir ļoti svarīga loma pagasta attīstībā. Lai vēl vairāk veicinātu iedzīvotāju saziņu ar pagasta pārvaldi, esam uzstādījuši divas pasta kastītes. Protams, katrs izvēlas sev ērtāko veidu, kā šo saziņu veidot. Ir WhatsApp pagasta iedzīvotāju grupiņa, tāpat vienmēr var zvanīt gan pagasta pārvaldes vadītājam, gan īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājam, var doties uz pagasta pārvaldi, bet tiem, kas dzīvo attālāk, manuprāt, šī ir lieliska iespēja, piemēram, sev aktuālo ievietot īpaši izveidotajā kastītē, – iezīmē Aigars Bieriņš, Kalsnavas pagasta pārvaldes īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs. – Kastītē var ievietot dažādus jautājumus, ierosinājumus, tāpat arī kādu citu, svarīgu informāciju. Kastītes ir slēdzamas, tās tiek regulāri apskatītas, un ziņojumi nogādāti pagasta pārvaldē. Domāju, ka kastītes tukšas nav. Iedzīvotāji pagastā patiešām ir aktīvi un ieinteresēti, rūpējoties par savu vietu, veicinot tās attīstību, kaut vai daloties savos novērojumos.
Kastīšu nozīmīgumu iezīmē arī Artūrs Portnovs, Kalsnavas un Ļaudonas pagasta pārvalžu vadītājs: – Ierosinājums par šādu saziņas iespēju nāca gan no anketām, kas pirms kāda laika iedzīvotājiem tika lūgtas aizpildīt, gan pēc darbinieku sanāksmes. Manā skatījumā, šis varētu būt ļoti labs piemērs arī citiem pagastiem. Šādā veidā mēs akceptējam saziņu ar iedzīvotājiem citādāk, kaut vai savu sakāmo uzrakstot uz kāda lapas stūrīša, un nav jāatceras ienākt pārvaldē, kad ir atbraucis līdz pagasta centram. Tie, kuri grib un var, raksta internetā vai zvana, tomēr arī šis ir ļoti labs risinājums. Iedzīvotāji šo iespēju izmanto, un ir jau bijušas pirmās ziņas, piemēram, par laternu, kas nedeg, izskalojumu uz ceļa. Protams, iedzīvotājiem jāpierod pie jaunajām iespējām, un ar laiku aktivitāte noteikti augs.
19.09.2023.