Sakarā ar koronavīrusa „Covid-19" izplatību un epidemioloģiskās drošības uzturēšanu no 13. marta Mārcienas pansionātā ir izsludināta karantīna ar apmeklējumu ierobežošanu, līdz ar to pansionātā, lai gan rit ikdienas dzīve, tomēr tā ir kļuvusi klusāka un mierīgāka.
– Šobrīd ļoti rūpīgi tiek ievēroti valstī noteiktie ierobežojumi un prasības. Viens no tiem ir noteiktā karantīna, kas liedz pansionātā viesoties apmeklētājiem. Tas pats šajā laikā attiecas arī uz paciņām un sūtījumiem. Šis ir ļoti būtiski, jo šādā veidā pēc iespējas vairāk cenšamies pasargāt savus seniorus no iespējamajām sekām, – pastāsta Mārcienas pansionāta vadītāja Dace Zeile. – Ikdiena aizrit mierīgi.
Visi – gan pansionāta iemītnieki, gan darbinieki – gaidām ierobežojumu atcelšanu, lai varētu atgriezties ierastajā ritmā. Pavasaris vienmēr ir bijis laiks, kad aktīvāk sarosās ciemiņi, kas apciemo savus tuviniekus. Tāpat nenorisinās pasākumi, koncerti, kas iemītniekiem vienmēr ir patikuši un darījuši jaukāku ikdienu. Seniori ir saprotoši, zina, ka pašreiz notiekošais ir, lai viņus pasargātu. Dzīvojam ar optimismu, ka maijā situācija uzlabosies un ierobežojumi vairs netiks turpināti.
22.04.2020.