Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Noslēgusies darbu 1. kārta tautas namā

LAURA KOVTUNA

Autors • 08.06.2020.

Noslēgusies darbu 1. kārta tautas namā
Burtu lielums

Vasara Bērzaunes pagasta Sauleskalna tautas namā iesākusies ar patīkamiem jaunumiem – noslēgusies būvniecības 1. kārta, kuras ietvaros veikta kultūras nama telpu atjaunošana. Renovēta pirmā stāva foajē telpa, izbūvētas labierīcības ar atsevišķu nodalījumu arī cilvēkiem ar invaliditāti. Pārbūvēta garderobes telpa, atjaunota aktu zāle un izbūvēti inženiertīkli.

Lai nodrošinātu piekļuvi kultūras namam un tā iekštelpām, pie ēkas galvenās ieejas ir izbūvēts panduss (slīpa uzbrauktuve. – Aut.); savukārt, lai nokļūtu uz ēkas otro stāvu, ir uzstādīts invalīdu pacēlājs. Projekta ietvaros ir iegādāts arī aprīkojums – krēsli, aizkari un žalūzijas.
Kā secina Bērzaunes pagasta Sauleskalna tautas nama vadītājs Kristaps Šķēls, par daudzām niansēm, kā, piemēram, vides pieejamību, tautas nama celšanas laikos netika domāts. Tādēļ tas ilgus gadus bijis sāpīgs jautājums. Tāpat arī telpas bija morāli un funkcionāli novecojušas.
– Viens no galvenajiem projekta mērķiem bija vides pieejamība, līdz ar to pie ēkas ir izbūvēts panduss, bet pie kāpnēm nu ir pacēlājs. Projekta ietvaros kāpnes ir pārbūvētas, iepriekš tās bija krietni stāvākas. Lai gan šobrīd foajē izmērs ir nedaudz samazinājies, telpa šķiet lielāka, jo tā tiek izmantota lietderīgāk. Piemēram, senos laikos te atradās strūklaka, kas, protams, daudzus gadus vairs netika darbināta; nu tā nojaukta. Tika saglabāta esošā tualete, bet papildus izbūvētas vēl trīs. Tas panākts, ar sienu atdalot labierīcību zonu. Iepriekš tā bija problēma, bija rindas, jo uz visu kultūras namu bija tikai divas tualetes telpas. Jau šobrīd pirmajā stāvā ir 4 WC nodalījumi. Uz logiem vēl tiks uzklāta līmplēve, lai labierīcību telpas daļa būtu diskrētāka. Ja atceramies, kā bija iepriekš, – pie garderobes bija kādreizējā sarga būda, kas netika izmantota īpaši lietderīgi. To nojaucot, garderobe kļuvusi plašāka, tajā var izvietot ap 250-300 virsdrēbju. Tā kā nav štata vietas garderobes darbiniekam, pēc nepieciešamības var nolaist aizveramu režģi, lai garderobe nebūtu pieejama cilvēkiem „no malas". Tāpat arī kāpnes uz otro stāvu, ja nepieciešams, var noslēgt ar vārtiem, – izrādot projekta ietvaros veiktos uzlabojumus, pastāsta Kristaps Šķēls.
Tautas nama otrajā stāvā saglabāta parketa grīda, kas atjaunota. Arī tualetes telpa saglabāta esošā, un tā tikusi izremontēta. Aktu zālē uzstādīti daži no jau iepriekš projekta ietvaros iegādātajiem krēsliem skatītājiem; atjaunoti prožektori, kas vēl bijuši labā darba kārtībā. Aktu zāles telpa ieguvusi jaunu elpu. Kristaps Šķēls dalās izjūtās:
– Man pašam šeit ir patīkami. Iepriekš īstenībā bija drūmi un skumji. Bet nu zāle un pats tautas nams šķiet plašāks, aicinošs, tas ir, pateicoties iekārtojumam, krāsu izvēlei. Galu galā – jauns ir jauns.
Šobrīd projektā norit darbs pie 2. kārtas, kurā paredzēts uzstādīt ventilācijas iekārtas un izbūvēt ventilācijas gaisa vadus, izbūvēt no jauna skatuves griestu konstrukciju un iegādāties arī skaņu un gaismu aparatūru.
– Principā visa skatuves zona ietilpst projekta 2. kārtā. Ļoti gaidām ventilācijas sistēmas uzstādīšanu, jau šobrīd var just, ka te ir smacīgi. Vasarās pasākumu norise šeit bija mokoša – bija ļoti karsti, – atminas tautas nama vadītājs.
Jautāts par to, kā būvdarbu laiku uztver pašdarbnieku kolektīvi un kur pulcējās uz mēģinājumiem, Kristaps Šķēls atbild: – „Covid-19" krīze ir nepatīkama, bet savā ziņā neko mākslīgi nevajadzēja apturēt tautas nama darbībā. Tagad arī ir iesākusies vasara, kad kolektīvi ņem atpūtu. Tādēļ varam turpināt darbu 2. kārtu; ceram, ka rudenī – uz oktobri, novembri – darbi būs noslēgušies, lai pilnvērtīgi varam nākt iekšā tautas namā.
Remontdarbu laikā pirms ierobežojumiem kolektīvi uz mēģinājumiem pulcējās dažādās vietās – gan tepat mazajā zālē, gan apmeklēja bērnu un jauniešu centru „Rīts", gan tikās pagasta bibliotēkā, gan brauca uz Mārcienas kultūras namu. Paldies visiem sadarbības partneriem, kas neatteica un atvēra savas telpas mūsu pašdarbības kolektīviem. Protams, visi iesaistītie ir noguruši no šiem remontdarbiem un grib atpakaļ „mājās". Principā ir aizritējuši divi gadi, bet jau rudenī ceram uzsākt jaunu dzīvi šeit – kādu ilgi esam gaidījuši, cerējuši un pelnījuši.
Būvdarbu 1. kārtu veica SIA „Latbūvnieks", autoruzraudzību nodrošināja SIA „B&L projekti" un būvuzraudzību – SIA „Madonas būve". Projektu „Bērzaunes pagasta tautas nama pārbūve un aprīkojuma iegāde" īsteno Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar Madonas novada fondu un Lauku atbalsta dienestu.


09.06.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px