Ir noslēdzies makulatūras vākšanas konkurss „Dzīvosim zaļi", ko organizēja Mārcienas jauniešu centrs „Ideja" sadarbībā ar Mārcienas pagasta bibliotēku. Tas norisinājās aizvadītajā gadā no 15. septembra līdz 15. decembrim.
– Konkursa mērķis bija parādīt iedzīvotājiem vēl vienu iespēju, kā var rūpēties par apkārtējo vidi, tas ir, nododot pārstrādei nevajadzīgos papīra izstrādājumus, tādējādi saudzējot dabu un kokus, kuri tiek izmantoti papīra ražošanā, un tāpat arī palīdzējām iedzīvotāju mājām „uzelpot vieglāk", atbrīvojoties no gadiem uzkrātajām grāmatām, žurnāliem un avīzēm, – pastāsta Mārcienas bērnu un jauniešu centra „Ideja" vadītājs Edgars Mihovs. – Domāju, ka mums tas ir izdevies lielākā mērā, nekā bija iecerēts, jo kopā bijām savākuši ap 7600 kg makulatūras. Protams, kā jau konkursā, neiztika arī bez pirmajām trim godalgotajām vietām. Pirmo vietu ar 2326 kg ieguva Ņina Kalupniece, 2. vietu ar 1769 kg – Irina Mihova, bet 3. vietā ar 1728 kg – Laura Mazkalniņa. Pārējiem konkursa dalībniekiem „Idejas" rūķi izdalīja pateicības, kas epidemioloģiskās situācijas dēļ bez savstarpēja kontakta tika nogādātas uz ieguvēju pastkastītēm.
11. janvārī bērnu un jauniešu centrs saņēma vēl vienu pozitīvu ziņu – SIA „Līgatnes papīrs" rīkotajā makulatūras vākšanas konkursā iegūta 2. vieta.
– Makulatūras vākšana, svēršana un pakošana bija ļoti grūts un laikietilpīgs darbs, taču neesam nožēlojuši, ka kaut ko tādu esam spējuši saorganizēt un vēl sasniegt tik augstus rezultātus, – atzīst Edgars.
13.01.2021.