Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Nometne “Piedzīvojumu kods”

DACE KALNIŅA

Autors • 25.08.2025.

Burtu lielums

Šogad nometni biedrība “Pauze AD” organizēja no 28. jūlija līdz 1. augustam, jo lielākā daļa dalībnieku bija aizņemti, gatavojoties un piedaloties dziesmu un deju svētkos.

Pavisam 20 bērni un jaunieši satikās 28. jūlijā, lai sāktu piecu dienu piedzīvojumu kopā. Sākumā visi iepazināmies, izspēlējām kādu jautru spēli, devāmies orientēšanās spēlē, kurā atradām dienas kodu. Tad jau devāmies iekārtot telšu "pilsētiņu" Līdakkalnā. Kopā iekūrām ugunskuru un vārījām zupu. Un tad pelēkie mākoņi virs mums nenoturējās un sāka līt, varbūt vienkārši viņi gribēja piedalīties mūsu jaukajā vakarēšanā. Lai kādi arī nebūtu lietus nodomi, mūsu teltis izmirka un daži guļammaisi kļuva mitri. Patiesībā tas bija īsts pārbaudījums. Risinājām problēmu vienu pēc otras, jau pirmajā dienā šķita, ko nometnei izvēlēts pareizs nosaukums "Piedzīvojumu kods".
Nākamajā dienā modāmies moži un gatavi jauniem piedzīvojumiem. Šajā dienā mūs sagaidīja izturības pārbaudījumi, daudz sportojām kopā ar Lindu Kalniņu. Smūvošana visiem šķita visgrūtākā, bet – gods kam gods – piedalījās visi. Dienas gaitā spēlējām volejbolu un futbolu. Taču noslēgumā – pašu dalībnieku radīta nakts orientēšanās. Nakts mūs pārsteidza ar stipru lietu un negaisu, Degumniekos pazuda arī elektrība. Sākumā bija bail, bet tad kļuva pat jautri.
Trešajā dienā paši plānojām, kādi varētu būt mūsu nākotnes uzņēmumi, dalībnieki pat kalkulēja izmaksas. Bet, lai šī plānošana nebūtu veltīga, devāmies pie iedvesmas personas. Šoreiz apmeklējām saimniecību "Jaunaļņi", kur tikām pavizināti ar kvadriciklu, varējām iekāpt dažādās tehnikas vienībās un parunāties ar saimniekiem. Izzinājām vērojot. Noslēgumā vēl pabaudījām arī Lubāna ezera burvību.
Ceturtajā dienā jau bija jūtams manāms nogurums. Tādēļ pievērsāmies jaunu zināšanu iegūšanai. Mācījāmies sniegt pirmo palīdzību un to, kā rīkoties krīzes situācijās. Apguvām arī ugunskura salikšanas mākslu, bet dienas noslēgumā baseinā stiprinājām peldēt prasmi. Vakarā kopīgi skatījāmies filmu un gatavojām popkornu un cukurvati (arī te mums nevedās nemaz tik gludi, pievīla tehnika). Vispār katru vakaru sanāca tāda kā vakarēšana, sarunas un volejbola spēle, to gan jaunieši spēlēja arī tad, kad ārā bija iestājusies tumsa. Tā mums izveidojusies tradīcija – vakara volejbola mači.
Piektajā dienā nodarbojāmies ar teātra mākslu. Šoreiz bija uzdevums uzfilmēt un samontēt mazu video par nometnē pieredzēto. Izrādījās, ka tas nemaz nav tik vienkārši un ietver daudz dažādu prasmju pielietojumu, līdz ar to arī jaunu apguvi un esošo nostiprināšanu. Izmēģinājām arī klusuma terapiju. Kā jums šķiet, vai mums izdevās? Nu kādas piecas minūtes, pēc tam sanāca kaut kas līdzīgs smieklu terapijai. Tā, sirsnīgi atvadoties viens no otra, noslēdzām šī gada nometni.
Šogad, lai nometnieki justos labāk, ēst gatavošanu organizējām uz vietas – multifunkcionālā centra telpās; liels paldies Indirai Baltajai, kas mūs lutināja ar veselīgām un gardām maltītēm. Paldies mammai Baibai Matīsai, kas mūs lutināja ar odziņām un citiem mājas labumiem. Smejam, ka Baiba ir mūsu sponsors. Paldies arī pagasta pārvaldes vadītājam Aleksandram Šrubam, kas mūs glāba no problēmsituācijām. Paldies visām foršajām audzītēm, kas darbojās nometnē! Kopā mēs to paveicām un atkal varējām bērniem organizēt diennakts nometni pilnīgi bez maksas. Sirsnīga pateicība Madonas novada pašvaldībai, kas projektu konkursa ietvaros mums piešķīra finansējumu, lai atkal Degumniekos vasarā būtu nometne.

26.08.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px