VARAKĻĀNU novadā, gatavojoties jaunajam mācību gadam, norit ikgadējie remontdarbi, lai gan pastāv arī bažas, ka mācību gads varētu neiesākties, kā ierasts.
– Katru gadu pie mums, gatavojoties jaunajam mācību gadam, kaut kas notiek. Ir jāpaveic lielāki un mazāki darbi, bet šobrīd norit viena skolas korpusa remonts. Sakarā ar to, ka skaidri nav zināms, vai septembrī mācības atsāksies ierastajā ritmā, domājam par visu nepieciešamo informācijas tehnoloģiju iegādi, lai kāds pēkšņs valdības lēmums mūs nepārsteigtu nesagatavotus, – informē Varakļānu vidusskolas direktors Juris Daleckis.
Viņš atzīst, ka valda ļoti liela neziņa par mācību procesu un to, kāds tas būs rudenī.
– Gan es, gan skolotāji un arī liela daļa vecāku uzskata, ka mācībām jānotiek klātienē, kad skolotājs un skolēni ir tiešā saskarsmē. Attālināto mācību periods visvairāk ietekmēja skolotājus, jo viņu slodze bija ļoti liela. Bija nepieciešams sagatavoties mācību stundām tiešsaistē un tās arī vadīt attālināti. Protams, esam izkoduši lielākās problēmas, bet tik un tā esam par mācībām klātienē. Šajos divarpus mēnešos, kas skolēniem bija jāpavada, mācoties attālināti, katram veicās atšķirīgi. Bija tādi bērni, kuru sekmes uzlabojās, bet bija arī tādi, kuriem ar mācībām sekmējās grūtāk. Īpaši sarežģīti ir ģimenēs, kurās aug bērni, kas mācās mazajās klasēs, bet vecāki pa dienu ir darbā. Tāpat situācija ir apgrūtināta daudzbērnu ģimenēs, kad viens bērns traucē mācīties otram, – stāsta Juris Daleckis.
17.07.2020.