Lubānas novada Meirānos pagājušajā svētdienā, 6. decembrī, pulksten 17 gandrīz vienlaikus māju iedzīvotāji ieslēdza gaismiņas – priekam un Ziemassvētku laika izgaismošanai.
Tā bija biedrības "Vienā solī" gaismas akcija, par ko stāsta biedrības aktīviste Ina Bidiņa: – Jau ceturto gadu Meirānos biedrība "Vienā solī" rīko kādu vienojošu pasākumu. Iepriekš tā bija Ziemassvētku egles iedegšana pie Meirānu stacijas. Tā kā šogad ārkārtējā situācija koronavīrusa izplatības ierobežošanai atceļ publiskos pasākumus un nekāda pulcēšanās nevar notikt, iepriekš norunājām laiku, kad visi kopā ieslēgsim gaismiņas pie savām mājām. Bija arī aicinājums iedzīvotājiem izdekorēt savu māju, un mēs, biedrības aktīvisti, izdomājām, ka kopīgi varētu vienoties par laiku, kad ieslēgt gaismiņas. Par to iepriekš bija ievietota informācija arī Facebook un izdevumā "Lubānas Ziņas". Tā mēs paši sev radījām vismaz kopīgu svētku minūti. Eglīte pie Meirānu stacijas arī tika izrotāta un iedegta tajā pašā laikā – 6. decembrī pulksten 17. Kaut arī bez kopīga pasākuma, domāju, ka meirānieši piedzīvoja kopības izjūtu, prieku.
09.12.2020.