Aizvadītajā piektdienā Ērgļu saieta namā tika atklāta medību
trofeju izstāde, kas ar savu daudzveidību ir viena no izcilākajām medību
trofeju izstādēm Latvijā.
Mēnesi tā pieejama interesentu apskatei saieta nama lielajā zālē.
Kā informē izstādes organizators Armands Cirsis, izstādes mērķis ir iegūt datus par reģionā nomedītajiem dzīvniekiem, novērtēt medījamo dzīvnieku populāciju kvalitāti, popularizēt selektīvās medības. Izstādē piedalās vairāk nekā 150 mednieku ar savvaļā iegūtajām medību trofejām. Kā daudzveidīgi paraugi izstādītas trofejas no plašā Vidzemes reģiona.
Medību trofejas tika arī vērtētas, trofeju īpašnieki izstādes noslēgumā saņems atbilstošās pakāpes medaļas. – Ekspertu komisija 10 cilvēku sastāvā izvērtēja 287 trofejas, – komentē Armands Cirsis. – Tika novērtētas 34 aļņu, 90 briežu, 102 stirnu āžu, 16 bebru, 11 lūšu, 11 vilku trofejas. No Ērgļu puses izcilākās trofejas ir Kasparam Apsītim – zelta medaļa par stirnu āža trofeju, Dāvim Bērzkalnam – sudraba medaļa par brieža trofeju, Armandam Cirsim – bronzas medaļa par stirnu āža trofeju un bronzas medaļa par lapsas galvaskausa trofeju, Andrim Beļinskim – otra labākā mežakuiļu ilkņu trofeja, Laurim Ceplītim – divas bronzas medaļas par aļņu trofejām, Zigmundam Bērzkalnam zelta medaļa par bebra trofeju.
Organizators neslēpa savu prieku par pārnovadu mednieku atsaucību un izbrīnu par novada cilvēku attieksmi: – Atsaucība no Ērgļu novada mednieku kolektīviem bija minimāla. Ērgļu vēsturē šī ir pirmā tik nopietna medību trofeju izstāde. Ja turpmāk mūsu mednieku attieksme buksēs, droši varu teikt, ka tā paliks kā pēdējā šāda mēroga skate.
– Skatītāji priecājas, gandarījumu par redzēto pauž gan mednieki, gan viņu sievas un bērni, – izstādē novēroto apraksta Armands Cirsis. – Prieks redzēt, ka skolēni novērtē, kas ir daba, zina, kas dabā notiek. Par apmeklējumu nevaram sūdzēties.
Jāpiebilst, ka, ņemot vērā esošo situāciju saistībā ar „Covid-19", izstādes laikā darbojas valstī noteiktie drošības pasākumi un ierobežojumi.
29.07.2020.