12. martā Mārcienas kultūras namā notika Mārcienas kausa izcīņa 64 lauciņu dambretē.
Šogad šis pasākums tapa veselības projekta ietvaros sadarbībā ar biedrību "Sportiskais gars", kas kopā ar pagasta pārvaldi organizēja Veselības nedēļu Mārcienas pagastā.
Uz dambretes spēli bija ieradušies 32 dalībnieki, kas pārstāvēja septiņas komandas: "Dzelzava", "Jezupa mafija", "Viļāni", "Mārciena", "Madona", "Jēkabpils" un "Liezēre". Spēlētāji cīnījās par godalgām kopvērtējuma, dāmu un jauniešu, kā arī dambretes ātrspēles konkurencē.
Kopvērtējumā 1. vietu izcīnīja Raivis Paegle, 2. vietā ierindojās Raimonds Millers, 3. vietā – Ivars Mauriņš, 4. vietā – Edvīns Šķilteris, 5. – Maigonis Juhņevičs, bet 6. – Guntis Bringulis.
Dāmu konkurencē 1. vietu ieņēma Ilze Priedīte, 2. vietu – Mairita Mozais, 3. – Diāna Rudzone.
Jauniešu, meiteņu grupā 1. vietu ieguva Amanda Švirkste, 2. vietā – Terēze Stepiņa, 3. – Sanita Donase.
Zēnu konkurencē 1. vietā – Artis Lipše, 2. – Jēkabs Stepiņš, 3. vietā – Ruslans Karezins.
Ātrspēlē uzvarēja Raivis Paegle, 2. vietā – Edvīns Šķilteris, 3. – Guntis Bringulis, 4. – Raimonds Millers, 5. vietā – Valerjāns Vizulis.
Komandu ieskaitē uzvaru izcīnīja "Jezupa mafija", 2. vietu ieguva "Jēkabpils", bet mājinie-kiem – Mārcienas dambretes spēlētājiem – 3. vieta.
Pēc gandrīz divu gadu pauzes bija liels prieks atkal satikt visus un labi pavadīt laiku pie dambretes galdiņiem, izjust interesanto spēles gaitu. Visos spēlētājos bija manāms liels azarts un cīņasspars, vēlme gūt uzvaru.
Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos, kā arī biedrības "Sportiskais gars" vadītājam Ventam Ikauniekam par veselības veicināšanas projekta norisi.
JEVGENIJS TARASOVS,
Mārcienas pagasta pārvaldes
sporta darba organizators
23.03.2022.