Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Likvidē ģimenes atbalsta centru “Zīļuks”

LAURA KOVTUNA

Autors • 09.03.2021.

Likvidē ģimenes atbalsta centru “Zīļuks”
Burtu lielums

Ar Ērgļu novada domes 25. februāra sēdes lēmumu uzsākta ģimenes atbalsta centra „Zīļuks" likvidācija. Tas bijis loģisks solis valstī veiktā deinstitucionalizācijas (DI) procesa ietvaros, kas paredz institūcijas nomainīt ar sabiedrībā balstītiem pakalpojumiem. Attiecīgi bērni, kas palikuši bez vecāku gādības vai kas nonākuši krīzes situācijā, un bērni no sociālā riska ģimenēm šobrīd veiksmīgi nonākuši ģimenēs tepat Madonas reģionā.

Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis domes sēdē komentēja: – Valsts politika ved uz to, ka bērniem jāaug nevis institūcijā, bet gan ģimenē. Tas arī ir sasniedzis kritisko posmu, un „Zīļukā" faktiski vairs nav arī bērnu tik daudz, lai iestādi uzturētu.
Arī ģimenes atbalsta centra direktore Rudīte Ligita Jansone sarunā ar laikrakstu „Stars" atzina, ka DI process jau labu laiku paredzami gājis uz to, lai bērniem tiktu piedāvātas dažādas iespējas dzīvot ģimeniskā vidē.
– Ļoti liels prieks, ka šogad ļoti daudz ģimeņu ņem bērnus uz ģimenēm. Februārī vien uz jaunām ģimenēm aizgāja pieci bērni – uz audžuģimenēm, viesģimenēm, uz adopciju. Ģimenes pieteikušās tepat Madonas reģiona ietvaros. Šie cilvēki jau iepriekš bija iepazinušies ar bērniem, iedraudzējušies un pamazām virzījās uz to, lai bērnus ņemtu ģimenē. Šajā laika posmā bija arī bērni, kas sasniedza pilngadību, līdz ar to ir uzsākuši patstāvīgu dzīvi.
Tas ir priecīgs rādītājs valstī. Uz to visu laiku valsts arī ir gājusi, ka institūciju skaits ir jāsamazina. Mēs esam tā institūcija. Kā cilvēki par pašu fakta būtību mēs esam priecīgi – jo tas jau visu laiku ir bijis mūsu visu mērķis – bērni ir ģimenēs. No otras puses, protams, nedaudz saskumstam, jo darbs iestādē ir bijis līdz šim mūsu zināmā un ierastā ikdiena. No septembra bērni jau pamazām „Zīļuku" pameta, līdz ar viņiem arī pāris pirmie darbinieki. Pēc nelielas atpūtas divas darbinieces jau ir uzsākušas darbu citur. Bijām palikušas vēl trīs darbinieces, kuras arī ievilksim elpu un noteikti startēsim tālāk. Sociālajā jomā šobrīd ir ļoti daudz darba piedāvājumu. Izglītība visiem darbiniekiem ir atbilstoša; kā es saku, ja cilvēks gribēs strādāt, darbs viņu atradīs, – ar optimismu secināja Rudīte Ligita Jansone.
Domes sēdes laikā izskanēja arī jautājums par ēku, kas tagad paliks tukša. Guntars Velcis informēja, ka tiks izveidota atsevišķa iestādes likvidācijas komisija un inventarizācijas komisija. Ēka jau šobrīd ir Sausnējas pagasta pārvaldes īpašumā. Līdz ar lēmumu par iestādes likvidāciju ēka pārvaldei tiks nodota arī lietošanā. Tomēr pagaidām konkrētu plānu tās izmantošanai nav. Domes priekšsēdētājs pieļāva, ka labiekārtotajās telpās varētu veidot kādu no šobrīd aktuālajiem projektiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām vai kā dienas centru. – Precīzu domu nav, pagaidām Sausnējas pagasta pārvalde ēku uzturēs, apkurinās. Ar jauno novadu varbūt varēs šo jautājumu skatīt un domāt plašāk, – atzina Guntars Velcis.
Ar balsu pārsvaru un trim balsīm „atturas" (Inga Bite, Jānis Rešņa, Andris Spaile) 25. februāra domes sēdē tika nolemts likvidēt Ērgļu novada pašvaldības iestādi „Ģimenes atbalsta centrs „Zīļuks"", kas atrodas „Jaunozoliņos", Sidrabiņos, Sausnējas pagastā. Ar šī lēmuma izpildi saistītos izdevumus paredzēts segt no likvidējamās iestādes finanšu līdzekļiem apstiprinātā budžeta ietvaros.
10.03.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px