Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Līdz jaunnedēļai slēgtas divas grupiņas

LAURA KOVTUNA

Autors • 02.03.2021.

Burtu lielums

Cesvaines pirmsskolas izglītības iestādē (PII) „Brīnumzeme" šobrīd vēl slēgtas divas grupiņas no piecām; savukārt tuvākajās dienās paredzēts atsākt strādāt grupiņai „Bitīte" (3-4 gadus veciem bērniem), kurā audzinātājai saslimšana ar „Covid-19" tika atklāta 20. februārī.

Cesvaines novada pašvaldībā skaidroja, ka audzinātāja uz darbu nebija devusies, jau kolīdz sajutusi izmaiņas pašsajūtā. Saņemot pozitīvu „Covid-19" testa rezultātu, apzināti visi grupiņas audzēkņu vecāki, un no 22. februāra grupiņas „Bitīte" bērniem un dažiem darbiniekiem kā kontaktpersonām tikusi noteikta karantīna.
23. februārī tika veikta pārējo bērnudārza darbinieku testēšana, un nākamajā dienā saslimšana ar „Covid-19" apstiprinājusies vēl diviem darbiniekiem – skolotājai un auklītei. Viņām simptomu neesot bijis. Attiecīgi no 24. februāra slēgtas arī grupiņas „Sienāzīši" (1,5 līdz 3 gadus veciem bērniem) un „Skudriņas" (5 līdz 7 gadus veciem bērniem). Atlikušās divas grupiņas, kurās nebija ne saslimušo, ne kontaktpersonu, turpināja strādāt.
PII „Brīnumzeme" vadītāja Skaidrīte Aveniņa atklāja, ka šajās dienās darbu atsāks grupiņa „Bitīte", kurā saslimšana ar „Covid-19" pa šo laiku konstatēta arī vienam no bērniem. Audzinātāja vīrusu būšot izslimojusi un, visticamāk, varēšot atgriezties darbā; tikmēr auklīte apslimusi – gan ne ar „Covid-19".
Grupiņām „Sienāzīši" un „Skudriņas" karantīnas laiks noteikts līdz 9. martam. Skaidrīte Aveniņa pauda: – Ļoti ceram, ka tad šīs grupiņas darbu varēs atsākt. Pieteicāmies arī rutīnas testēšanai bērnudārza darbiniekiem, katru nedēļu sekosim līdzi situācijai.
Cesvaines novada pašvaldībā atzina, ka bērnu vecāki ar sapratni uzņēmuši radušos situāciju. Daudziem līdz ar to nācies palikt mājās kopā ar bērnu, kas savukārt uzlicis pauzi dažiem darbiem novadā, jo vecāki strādā Cesvaines iestādēs.
Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats komentēja arī pašvaldības lēmumu darbu klātienē Cesvaines vidusskolā 1.-4. klašu grupā vēl neatsākt: – Pagājušajā piektdienā mums bija 11 saslimušo, tad tas kumulatīvais rādītājs jau tuvojās 500, jo mazā pilsētā katrs iedzīvotājs ir no svara. Tā kā Cesvaines vidusskolā ir daudz izglītojamo no Madonas, Gulbenes, kur epidemioloģiskā situācija nav tik droša, tomēr lēmām mācības ar 22. februāri neatsākt. Un var jau būt, ka tieši labs lēmums, jo pēc tā uzreiz arī tika atklāta saslimšana bērnudārzā. Pašā skolā gan nav neviena saslimušā, arī pansionāts izsprucis sveikā cauri, 23. februārī gandrīz visi tika savakcinēti.
3.03.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px