Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Lazdonā noslēgusies “Velosipēdu vasara”

STELLA PUTNIŅA

Autors • 02.09.2024.

Lazdonā noslēgusies “Velosipēdu vasara”
Burtu lielums

Lazdonas pagasta multifunkcionālajā centrā “Kodols” noslēdzies trīs pasākumu cikls “Velosipēdu vasara”. Šo pasākumu laikā bērniem un jauniešiem bija iespēja ar velosipēdu doties ciemos un viesoties vietējos uzņēmumos.

Lazdonas pagasta multifunkcionālā centra "Kodols" vadītāja Ināra Fedotova par pasākumiem stāsta: -Projekts veidots ar Madonas novada pašvadības atbalstu. Pagājušajā gadā mums bija projekts "Kājas pār pleciem, uz priekšu", kur mēs devāmies pārgājienos, gan apkārt Rāceņa ezeram, gan uz Dziemusvētku skolu un "Apiņu kalti", kā arī braucām uz Lubānas "Aboriešiem", kur gājām pārgājienā un piedalījāmies dažādās aktivitātēs. Bērniem patika un viņi bieži jautāja, kad vēl iesim pārgājienos, tomēr izlēmām, ka bērni jau ir paaugušies un lai stimulētu viņus nokārtot velosipēda vadīšanas apliecību, otrreiz tādus pašus pasākumus nerīkosim. Tā vietā nolēmām, ka nevis iesim pārgājienā, bet brauksim iepazīt tuvāko apkārtni ar velosipēdiem.
Arī šogad notika viesošanās vietējos uzņēmumos. Tika apmeklēta ZS "Kalna Rubeņi", SIA "Madonas Karameles" un SIA "Plūkt". Ināra Fedotova atzīst: – "Plūkt" vēlējāmies apmeklēt jau pagājušajā gadā, bet beigās izvēlējamies Dziemusvētku skolu, tādēļ šogad piepildījām šo sapni. Gribējām iepazīties ar šo ražotni, kas iekārtota bijušā tautas nama telpās. Arī man pašai tur gribējās paviesoties, jo jaunībā turp gāju uz ballēm un gribējās redzēt kas šobrīd šajā ēkā notiek. Māra Lieplapa ļoti interesanti stāstīja un mudināja bērnus nebaidīties un piepildīt savus mērķus. Iepazīstināja ar to, kā uzņēmums nonācis līdz ražotnei. Runājām arī par augiem, kurus izmantojam tējai, kā tēju sagatavot un kā tēja palīdz organismam.
Tāpat kā pirms gada dalībnieki viesojās pie Antras Gotlaufas un piedalījās meisterklasē. Arī viņas mazbērni bija sagatavojuši spēles un dažādas aktivitātes.
Tika plānots arī brauciens uz Gustavskolu, taču tas, diemžēl, atcēlās un tā vietā notika došanās uz "Madonas Karamelēm", kas bērniem patika. Tika taisītas dažādas karameļu formas, sākot no standarta piedāvātajām un beidzot ar čūskām un dažādām citām.
Plānots bija ap divdesmit dalībniekiem, bet katrreiz piedalījās piecpadsmit, sešpadsmit, ņemot vērā slimības, salauztus pirkstus un citas situācijas. Piedalīties mazliet atturēja arī noteikums par obligātu velospēda vadīšanas apliecības uzrādīšanu.
Lai piedalītos velobraucienos, katram dalībniekam bija jāiemaksā dalības maksa – 1 eiro. Tas darīts, lai bērni organizētos un uztveru šo pasākumu nopietnāk, kā arī projektiem vajadzīgs līdzfinansējums.
Ināra Fedotova vēsta: – Nobraukto kilometru skaits katrreiz atšķīrās, bet vistālākais brauciens bija 12 kilometrus garš. Ne visiem arī bija tie labākie velosipēdi, tomēr visi, kas piedalījās, izturēja braucienu līdz galam un bija apmierināti ar dalību. Sagatavošu arī aptauju, lai uzzinātu atsauksmes un saprastu, kādas aktivitātes plānot nākošgad.

03.09.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px