Lazdonā norisinājusies tikšanās ar Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītojošo biedrību “Javir”, tika dziedāts, spēlēts un lasīta dzeja par godu biedrības 20 gadu jubilejai.
Lazdonas bibliotēkai un Jēkabpils ukraiņu biedrībai "Javir" ir vairāku gadu sadarbība. To ierosināja Lazdonas un Madonas kopienas ukraiņi – un Jēkabpilī ir tuvākā šāda biedrība. "Javir", kuru vada Valentīna Zarnicka, šādi atzīmēja biedrības 20 gadu jubileju.
Lazdonas bibliotēkas vadītāja Lilita Gluščuka stāsta: – Sadarbība izpaužas tā, ka katru gadu pie mums ir kāda viņu projektu izstāde vai koncerts. Reizēm ir Ziemassvētku tēmas. Šoreiz tas bija literāri muzikāls pasākums, kurā tika iestarpinātas dejas, dziesmas un stāstījums par biedrību. Skanēja ukraiņu, latviešu dziesmas. Piedalījās gan bērnu ansamblis, gan pieaugušie. Pasākuma dalībnieki bija trīspadsmit, vēl līdzbraucēji, paliela grupa. Vēl viņiem bija plānots šajā dienā apmeklēt Cesvaines pili. Pasākums bibliotēkas šī gada budžetā bija ieplānots jau pagājušajā gadā, jo tas tika pieprasīts. Iepriekšējā gadā no "Javir" bija tikai izstāde, līdz ar to interesentiem radās jautājums – kāpēc nav muzikālā pasākuma. Tādēļ tas jau savlaicīgi tika ieplānots, lai gan sākumā bija domāts ziemā, bet "Javir" ir savi plāni. Lai gan šobrīd daudziem ir aktuāli rudens darbi, pasākums tika apmeklēts diezgan labi. Informācija tika izplatīta arī ar novada pašvaldības starpniecību, uzrunājot šeit dzīvojošos ukraiņus. Līdz ar to katram, kas vēlējās, bija iespēja apmeklēt šo tikšanos. Publikas atsauksmes bija pozitīvas.
20.09.2024.