Augusta izskaņā Ērgļos norisinājās Latvijas dzinējsuņu kluba 7. izstāde, pulcējot kuplu skaitu dalībnieku.
– Latvijas dzinējsuņu izstāde tiek organizēta ik gadu. Tāpat regulāri notiek skates un pārbaudes. Ņemot vērā esošo situāciju, māca bažas, ka izstāde varētu tikt atcelta, tomēr viss izdevās, un šis gads nebija izņēmums. Lai gan 28. augusts bija lietains, tas netraucēja dzinējsuņu saimniekiem satikties izstādē, –
pastāsta Armands Cirsis, Latvijas dzinējsuņu kluba valdes priekšsēdētājs. – Šogad izstādē pulcējās rekordliels skaits dalībnieku – 36 pieauguši dzinējsuņi, 3 pusaugu suņi un 6 kucēni, kā arī 7 citu šķirņu suņi. Dalībnieku bija tik daudz, cik pēdējos trīs gados kopā. Tas nozīmē, ka pamazām, bet neatlaidīgi gan Latvijas dzinējsuns saglabājas, gan to skaits paliek acīmredzami lielāks. Šī šķirne ir ieguvusi zināmu popularitāti Latvijas mednieku vidū, jo Latvijas dzinējsuns ir ne tikai labs dzinējs, bet arī māk sameklēt ievainotus dzīvniekus un ir arī ģimenes loceklis jebkurā mednieka ģimenē. Latvijas dzinējsuņu klubs ļoti nopietni nodarbojas ar šīs šķirnes plānotu selekcijas darbu. Kurzemes Hercogs Jēkabs varētu būt lepns, ka viņa aizsāktais darbs vainagojas ar panākumiem. Dzinējsuņi ir Latvijas nacionālais lepnums, un izstādes laikā izvērtējām šos suņus atbilstoši kritērijiem. Kā izstādes labākos suņus var atzīmēt Aigara Bārbala suni Reksi, no kucēm savukārt labākā bija Agra Čibuļa kuce Breda.
Izstādi atbalstīja konditoreja „Kore" (Anta Velce), Ērgļu veterinārā klīnika (Ilvija Madsena), Medniekiem.lv (Andris Zariņš), mmk.C&U (Uldis Cirsis) un ilggadējs Latvijas dzinējsuņu īpašnieks, kā arī jaunas asinslīnijas turētājs Ilgvars Kvants.
15.09.2021.