KALSNAVAS pagastā nobirušo lapu savākšana vēl turpinās, bet izskatās, ka dabā lielākoties bērziem ir palikusi rudens zelta rota.
Kalsnavas pagasta pārvaldes īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs Māris Stiprais stāsta: – Kalsnavas pagastā sabiedriskajās vietās līdz novembra sākumam apkārtnei ir jābūt sakārtotai. Lapu savākšanā strādā īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki, arī "simtnieciņi". Alunāna parkā cenšamies, lai viss notiek dabiski, lai lapas paliek arī kokiem un dekoratīvajiem krūmiem organiskajam mēslojumam, un visu jau nevajag izlaizīt. Lapas, kas sagrābtas un savāktas maisos, gan tiek aizvestas un nonāk kompostā – ir liela bedre, kur tās saberam, atstājam, lai veidojas trūdvielām bagāta augsne. Mēģinājām arī iedzīvotājus pieradināt, ka gan lapas, gan zaļos atkritumus varam savākt. Laikam jau visi visu ir savākuši. Maisi būs pieejami vēl līdz novembrim. Šoruden ir savākts ap 300 lapu un organisko dārza atkritumu maisu.
27.10.2020.