Kā stāsta Sarkaņu pagasta īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja Anita Kurmīte, pagastā darbu nekad netrūkst. Ir tādi, kas jādara regulāri, atbilstoši sezonai un laikapstākļiem, bet gadās arī pēkšņi un neparedzēti darbi.
Pašlaik aktīvi tiek veikti rudens darbi, viens no tiem – nobirušo lapu vākšana.
– Šogad tika iegādāts lapu pūtējs, kas ir ļoti veiksmīgs pirkums. Pēc lapu pūtēja iegādes reti kur vairs lapas tiek grābtas. Ar to ir ļoti ērti un ātri strādāt. Lapas tiek sapūstas vālos, savestas kaudzē, un pēc tam tās ar iekrāvēju tiek saceltas mašīnā un aizvestas. Tā kā saistošie noteikumi nosaka, ka lapas dedzināt nedrīkst, esam raduši risinājumu un vienojušies ar zemnieku, ka pēc kukurūzas novākšanas lapas drīkstam izbērt viņa laukos, – pastāsta Anita Kurmīte. – Pēc vējainajām brīvdienām un nedēļas sākuma vairākās vietās tika izgāzti nokaltušie koki uz pašvaldības ceļiem, tos vakar īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki vāca. Paldies pagasta iedzīvotājiem, kas par šādām lietām ziņo, līdz ar to varam ātri reaģēt. Tāpat vakar tika zāģēti vītolu zari ap dīķi, vēl tiek pļauta zāle. Teritorija ir plaša, darbu pietiek, jāspēj visus padarīt.
21.10.2020.