Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Lai skolēni klātienes mācības uzsāktu droši

ZANE BIKOVSKA

Autors • 15.11.2021.

Burtu lielums

Andreja Eglīša ĻAUDONAS vidusskolā skolēnu testēšana notika pagājušajā ceturtdienā, lai klātienes mācību darbs, kas atsākās vakar, 15. novembrī, varētu noritēt droši.

– Tika pieņemts lēmums dalīt klases ar intervālu 30 minūšu garumā, lai mēģinātu izslēgt un minimizēt inficēšanās risku un pēc iespējas vairāk nodrošināt to, ka mācības klātienē varam uzsākt droši, esot veseli. No pulksten 8.30 līdz 9 notika testēšana 4. un 12. klasei, no 9 līdz 9.30 testus nodeva 5. un 11. klase. No pulksten 9.30 līdz 10 testēšanu veica 6. un 9. klase, savukārt no 10 līdz 10.30 – 7. un 8. klase.
Mūsu skola sadarbojas ar laboratoriju „BIOR", un šo sadarbību es vērtēju kā ļoti labu. Tā ir nesalīdzināmi veiksmīgāka, nekā ar laboratoriju, ar kuru sadarbojāmies visu septembri – loģistika ir labā līmenī. Saņemam jaunos testus, nododam pilnos, viss raiti rit uz priekšu. Komunikācija ar laboratorijas pārstāvjiem arī ir labā līmenī – saņemam informāciju par visu aktuālo, – informē Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas direktors Guntis Lazda.
Netiek slēpts prieks par to, ka beidzot mācības skolā var atsākties visām klašu grupām. Kā uzsver Guntis Lazda – tas visvairāk nepieciešams skolēniem, lai viņi saņemtu pilnvērtīgas zināšanas un apgūtu prasmes, ko mācību process piedāvā. Otrkārt, nebūs problēmu ar skolotāju atbrīvošanu no darba, jo nav tādu pedagogu, kuri atteikušies vakcinēties vai nav ieguvuši pārslimošanas sertifikātu.
– Teikšu skarbi, bet tā ir patiesība – tās prasības, ko šobrīd liek pildīt izglītības iestādes vadītājam, ir gandrīz nereālas. Ar to domāju visus noteiktos pulcēšanās ierobežojumus vai ēdināšanas noteikumus. Nav iespējams nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus tā, kā to paredz jaunie noteikumi. Ja pat Ļaudonā to nevar īstenot, tad kā to var izpildīt lielā pilsētas vidusskola?
Centīsimies gan visas prasības ievērot un ceram, ka mums izdosies. Ļoti rēķināmies arī ar vecāku līdzatbildību un aicinām savus bērnus nesūtīt uz skolu, ja viņiem ir slikta pašsajūta un pastāv iespēja, ka viņi varētu būt saslimuši ar vīrusu, – aicina Guntis Lazda.
Pirmdien viņš „Staru" informēja, ka pašlaik situāciju var vērtēt kā labu, jo ceturtdien veikto testu vidū nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums: – Uzturam regulāru monitoringu, tajā palīdz skolas tehniskie darbinieki, kuri ar viedierīcēs lejupielādēto aplikāciju skenē QR kodus. Mums visiem jāmācās būt līdzatbildīgiem un saprotams, ka noteiktā disciplīna ir jāievēro.

16.11.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px