Oktobra vidū ikviens interesents tika aicināts aplūkot gleznošanas konkursa „Neordinārās ielas" darbus, kas tapuši jauniešu iniciatīvu projekta „Es redzu savādāk" ietvaros. Projektu realizēja Varakļānu novada jaunietes Elīza Kanča un Patrīcija Masaļska, sniedzot iespēju desmit jauniešiem piedalīties un attīstīt savas radošās izpausmes un popularizēt tās plašākai sabiedrībai.
– Varakļānu novadā jauniešu iniciatīvu projekts tika izsludināts pirmo reizi, tāpēc jau uzreiz zinājām, ka vēlamies izveidot kaut ko paliekošu. Ideja projektam radās, sanākot kopā un apspriežoties. Izvēlējāmies izveidot ko tādu, kas dotu iespēju jauniešiem izkāpt no savas komforta zonas un parādīt savu talantu plašākai sabiedrībai, –
pastāsta Elīza Kanča. – Kopumā projekts noritēja veiksmīgi. Sākumā šaubījāmies par jauniešu atsaucību, bet beigās tā izrādījās lielāka, nekā gaidījām. Jaunieši bija ļoti ieinteresēti un pretimnākoši. Iepazīstinot dalībniekus ar konkursa tēmu un norises veidu, viņi bija iepriecināti par to, ka bija ļauta brīva vaļa iztēlei un savam domu gājienam. Konkursa dalībnieki izlozēja Varakļānu ielas un gleznoja tās savā redzējumā. Daži jaunieši jau uzreiz zināja, ko gleznos, taču dažiem idejas nāca tikai ar laiku.
Iespēja gleznot tika dota 10 jauniešiem, nodrošinot viņus ar audekliem, otām un krāsām. – Katrs no uzgleznotajiem darbiem bija atšķirīgs, un tajos varēja pamanīt katra jaunieša dažādo redzējumu par Varakļānu ielām. Kopumā visvairāk tika gleznoti ielu fragmenti, kuri konkursa dalībniekiem šķita visatbilstošākie noteiktajai ielai. Mākslas darbos bija redzamas dažādas krāsu variācijas, tekstūras un katra jaunieša radošais domu lidojums, – norāda Elīza.
17. oktobrī Varakļānu pils parkā tika organizēta gleznošanas konkursā tapušo darbu izstāde.
Turpina Elīza: – Par mākslas darbu izstādes vietu izvēlējāmies Varakļānu pils parku. Izstādes diena mūs iepriecināja ar labajiem laikapstākļiem un rudenīgo krāšņumu. Lai izstādes apskatīšanu padarītu interesantāku, gleznas tika piestiprinātas pie kokiem, un fonā skanēja mūzika, kas apmeklētājiem radīja patīkamu noskaņojumu. Atsaucība bija pārsteidzoši liela. Ņemot vērā to, ka izstāde norisinājās oktobrī, tika ievēroti arī visi valstī noteiktie drošības noteikumi. Izstādes laikā apmeklētājiem bija iespēja nobalsot par savu favorītgleznu. Apkopojot balsojuma rezultātus, tika noskaidrots labākās gleznas autors. Pirmo vietu ieguva Kosmonautu ielas glezna, kuras autore bija Samanta Mediniece. Uzvarētājas darbs manāmi izcēlās uz citu fona un piesaistīja izstādes apmeklētāju uzmanību. Pēc izstādes norises gleznas uzdāvinājām Varakļānu novada pašvaldības iestādēm.
25.11.2020.