OŠUPES pagasta Degumnieku pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā, pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda (POKPF) valdes locekle Edīte Zaube šodien, 6. janvārī, pasākumus neorganizē, bet teic, ka individuāli katrs var domās būt patriotiski noskaņots.
– Katru gadu tiek atgādināts, ka pulkvedis Oskars Kalpaks ir mūsu izcilais novadnieks, dzimis 1882. gada 6. janvārī "Liepsalās", atdusas Meirānos, Visagala kapos. Parasti 6. janvārī pulksten 12 visi tiek aicināti iedegt piemiņas liesmiņu, ja ne Visagala kapos, pulkveža Oskara Kalpaka atdusas vietā, tad – savās mājās. Epidemioloģiskā situācija un "Covid-19" izplatības ierobežojumi šoreiz neļauj pulcēties plašos pasākumos, rīkot piemiņas mītiņus, kā tas bija iepriekšējos gados, bet individuāli taču var svecīti aizdegt.
Arī savās mācību stundās pasaules vēsturē un sociālajās zinībās jau iepriekš skolēniem atgādināju par Oskaru Kalpaku, pārrunājām par patriotismu. To droši vien dara daudzi vēstures skolotāji. Katru gadu POKPF rīkoja arī Oskara Kalpaka piemiņas pasākumu ciklu skolēniem, kas aizsākās 6. janvārī un noslēdzās 6. martā. Arī šogad viss būs, bet nedaudz citādāk, – noskaņā dalījās Edīte Zaube. Vēl tiek lemts, kāds būs šā gada piemiņas pasākumu cikla formāts.
6.01.2021.