VARAKĻĀNU vidusskolai šis ir ļoti zīmīgs gads – aprit 100 gadu, kopš 1921. gadā Borhu pils ēkā darbu uzsāka Varakļānu Valsts ģimnāzija ar humanitāro novirzienu (atvērta uz pilsētas augstākās pamatskolas bāzes).
Saistībā ar „Covid-19" pandēmiju tas aizrit sarežģītākā laikā, kad mācības skolā joprojām norit attālināti un grūti prognozēt, vai būs iespēja sarīkot skolas absolventu un darbinieku tikšanos klātienē. Pagaidām, gatavojoties skolas jubilejai, absolventi, pedagogi, Varakļānu vidusskolas patrioti tiek aicināti iesaistīties virtuālo sveicienu veidošanā.
Joprojām ar interesi tiek gaidīti virtuālie muzikālie sveicieni (audio un video); fotosveicieni (arī kolāžas „Toreiz un tagad"); videovēlējumi-apsveikumi vai arī kādā citā, pašu izvēlētajā formātā sagatavotie sveicieni.
– Šādu aicinājumu esam ievietojuši visās sociālo tīklu platformās. Var sūtīt atmiņas, bildes, vēlējumus – to visu mēs, protams, apkoposim. Taču, vai būs salidojums klātienē, šoreiz tas nav no mums atkarīgs. Pilnīgi gan neesam šo domu atmetuši, bet precīzi pateikt, vai tas varētu būt vasaras beigās vai rudens pusē, nevaram, situācija visā valstī jau ir vienāda. Sākotnēji bijām plānojuši skolas simtgades svinības sarīkot pavasarī, bet tas noteikti tā nebūs. Varbūt klātienē varēsim atzīmēt skolas 101. jubileju. Katrā ziņā pagaidām viss notiek virtuāli, – atzīmē
Varakļānu vidusskolas direktors Juris Daleckis.
Jāpiebilst, ka šovasar ir vēl viena jubileja – 15. augustā paliek 25 gadi, kopš darbu Varakļānu vidusskolas direktora amatā uzsāka Juris Daleckis.
17.03.2021.