Izcilā latviešu kordiriģenta Haralda Medņa mājas „Dzintari" atjaunošanā (atrodas Praulienas pagastā) būvniecības daļa ir noslēgusies.
To laikrakstam apstiprina Madonas novada pašvaldības projektu ieviešanas nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste Indra Kārkliņa: – Ēka ir nodota ekspluatācijā, tālākais ir mājas piepildīšana ar saturu un attiecīgo interjeru, lai piedāvājums varētu uzrunāt un kalpot plašai sabiedrībai. Pēc bērna kopšanas atvaļinājuma darbā ir atgriezusies ainavu arhitekte Agnese Silupa, viņas viens no pirmajiem uzdevumiem būs vides labiekārtošana „Dzintaru" apkārtnē. Kopā ar novada pašvaldības vecāko speciālisti kultūras jomā mēs savukārt esam salikušas ēkas piepildījuma specifikāciju, kas vēl jāpārrunā pašvaldības kultūras un sporta jautājumu komitejā. Būs jāpērk aprīkojums, pēc tam telpas jāiekārto.
Taupot finanšu līdzekļus, sākumā tiks iekārtots „Dzintaru" 1. stāvs, 2. stāvs paredzēts radošajām darbnīcām.
Pēc Haralda Medņa mājas atjaunošanas – ēkas jumta nomaiņas, fasādes, ārējo kāpņu atjaunošanas, ēkas iekšdarbiem, inženiertīklu izbūves (elektroapgāde, ūdensapgāde, kanalizācijas tīkli, ventilācijas un apkures sistēmas), telpu atjaunošanas un kosmētiskā remonta – nākamais solis, kā uzsver projekta vadītāja, ir mājvietas interjers un ekspozīcija. Šī uzdevuma izstrādē novada pašvaldība turpinājusi sadarbību ar arhitektu Austri Mailīti un Inesi Mailīti.
– Interjera un ekspozīcijas projektu pilnvērtīgi ieviest nevarēsim, jo tā izmaksas ir ļoti
lielas – 110 tūkstoši eiro, – komentē Indra Kārkliņa. – Summa, ko paredzam, ir 50 tūkstoši eiro mēbeļu – solu, skapju, krēslu, dažādu veidu gleznu rāmju utt. – iegādei. Klavieres jau ir atvestas, tās jāatjauno, jānoskaņo, tāpat vēl jāiegādājas interjera elementi, kuru nav muzeju krājumos.
Haralda Medņa „Dzintaru" iedzīvināšana būs Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja funkcija, muzeja darbinieki būs tie, kas ēku iekārtos un uzņemsies atbildību par tajā notiekošo. Jūnijā izsludināsim iepirkumu, iekārtošanas darbu beigu termiņu nevēlos prognozēt, jo koka mēbeles būs jāpasūta, jāsaražo, iespējams, „Dzintari" apmeklētājiem tiks atvērti tikai rudenī vai gada beigās.
Projekts ir ļoti apjomīgs, atgādināšu, ka LEADER aktivitātē „Vietas potenciāla stiprināšana rīcībā „Kultūrvēsturisku pieminekļu un dabas objektu sakārtošana, veicinot tūrismu un iedzīvotāju aktivitāti"" pirms vairākiem gadiem ar projektu „Haralda Medņa dzimtas mājas „Dzintari" atjaunošana" piedalījās un atbalstu guva Madonas novada pašvaldība.
AGRA VECKALNIŅA foto
29.05.2020.