BĒRZAUNES pagastā 23. janvārī, ievērojot valstī noteiktos ārkārtējās situācijas ierobežojumus, norisinājās jaunsargu āra nodarbība. Tajā piedalījās Madonas, Lubānas un Varakļānu novada jaunsargi.
Kā pastāstīja Bērzaunes pamatskolas jaunsargu pulciņa instruktors Sandis Kļaviņš, āra nodarbībām bija noteikts dalībnieku limits, lai ievērotu visus ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus: – Diemžēl pēc MK noteikumiem arī mums kā ārpusstundu pulciņa vadītājiem darbs lielākoties notiek attālināti, un jaunsargu nodarbībās lielāks uzsvars tiek likts uz teorētisko, nevis praktisko daļu. Attālināti ir ļoti grūti īstenot apstiprināto mācību programmu. Lai nezaudētu kontaktu ar jaunsargu pulciņa dalībniekiem, organizējām āra nodarbības, kas ir atļautas, ja grupā ir līdz 10 skolēnu. Jaunsargu pulciņa āra nodarbības ir pielīdzinātas sporta aktivitātēm. Tā kā pasākums tika organizēts Bērzaunē, dalībnieki lielākoties bija no Bērzaunes pamatskolas. Liels uzdevums bija noorganizēt aktivitātes tā, lai nenotiktu pulcēšanās, tāpēc jaunsargu āra nodarbību laikā bija paredzēti vairāki uzdevumi. Vispirms jaunsargiem bija jāveic orientēšanās trase, kas tika izveidota nevis vienā, bet trīs dažādos maršrutos: ap Bērzaunes pamatskolu, Bērzaunes centra apkaimē un virzienā uz Sauleskalnu. Katrā maršrutā trasē atradās ne vairāk kā astoņi bērni. Kontrolpunktos ar savām mobilajām ierīcēm viņiem bija jānoskenē tur atrodamais kods. Pēc tam sekoja Airsoft spēle, kur spēlē komanda pret komandu, un pēc drošības noteikumiem drīkst šaut (ar plastmasas bumbiņām), ja attālums ir 10-15 m. Tika atkārtotas zināšanas un praktiskās iemaņas, kā apieties ar airsoft ieročiem. Pēc apmācības sadalījāmies komandās un, atbilstoši bruņojušies (ķivere, sejas maska, aizsargbrilles, kakla aizsegs), uzsākām savstarpējas cīņas Bērzaunes pilskalnā.
3.02.2021.