Kopš oktobra Varakļānu novada jauniešu centru „Aplis" vada Madara Kļaviņa, aktīvi piedāvājot dažādas nodarbes jauniešiem, kopīgi plānojot un apspriežot arī turpmākos plānus.
Vairākas aktivitātes jau ir īstenotas, bet padomā vēl ir daudz citu, lai veidotu interesantāku ikdienu, piedāvātu plašākas iespējas centra apmeklētājiem.
Madara norāda – kā jau visiem, šis laiks nav viegls, jo grūti ir plānot turpmākos notikumus, arī pilnvērtīgas klātienes tikšanās ir ierobežotas, tomēr tas nav iemesls, lai apstātos un nedarītu neko.
– Lielākus pasākumus centrā šobrīd neorganizējam. Veicam dažādus darbiņus, lai turpmāk būtu viegli un interesanti strādāt. Viens no tiem – jauniešu centra logo konkurss. Šis gan bija atkārtots konkurss, tika iesūtīti vairāki logo paraugi, un šobrīd jau īstais ir atrasts. Jaunieši novembra izskaņā tikās pirmajā Varakļānu novada jauniešu domes sēdē pēc nelielas pauzītes, jo sakarā ar situāciju valstī un jauniešu aktivitātes mazināšanos iepriekšējā sastāvā tā bija savu darbību apturējusi. Iepriekšējā domes sastāva aktīvistes Elīza Kanča un Patrīcija Masaļska aicināja pievienoties jaunus dalībniekus – aktīvus un idejām bagātus jauniešus, kuri gatavi ar savu iniciatīvu iesaistīties novada jauniešu ikdienas uzlabošanā. Apstiprinātā domes prezidente Elīza izteica cerības, ka šajā sastāvā izdosies realizēt daudz jaunu ideju un iniciatīvu, kā arī veiksmīgi sadarboties ar jaunievēlētajiem deputātiem Varakļānu novada pašvaldībā. Gan ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, gan iesaistot dalībniekus, kuri studiju laikā atrodas ārpus Varakļāniem, sapulce tika organizēta, arī izmantojot Zoom platformu, – pastāstīja Madara Kļaviņa, Varakļānu novada jauniešu centra „Aplis" vadītāja.
– Tāpat kā iepriekš pārliecinājāmies, ka attālināti Zoom tiešsaistē varam pagatavot siera kūkas Latvijas dzimšanas dienai, novembra izskaņā jaunieši gatavoja savus adventa vainagus. Vienu izgatavoto vainagu uzdāvinājām Varakļānu novada pansionātam „Varavīksne", lai šajā pirmssvētku laikā iepriecinātu arī novada seniorus. Noteikti plānojam sadarboties arī turpmāk, tikties piparkūku cepšanas pasākumos un telpu rotāšanas darbnīcās, ja to ļaus epidemioloģiskās drošības noteikumi valstī. Tuvākās aktivitātes ir jauniešu domes aptauja par domes turpmāko darbību un jauniešu pārgājiens, lai veicinātu veselīga dzīvesveida paradumus, uzlabotu jauniešu mentālo veselību un mazinātu pie viedierīcēm pavadīto laiku.
– Veicam nelielu aptauju jauniešu vidū, kas mums palīdzēs turpmākajā darbībā un aktivitāšu organizēšanā. Tā kā kādu laiku darbojāmies arī attālināti, jau ir radušies secinājumi, ka jaunieši prot izmantot viedierīces, pielietot zināšanas un prasmes, tomēr pārsteidza, ka daudzi nebija pamanījuši, ka darbojamies dažādās platformās, piemēram, instagram, facebook.com. Esam izveidojuši WhatsApp grupiņu, kur atrast visu nepieciešamo informāciju, tiek saņemtas ziņas par aktivitātēm. Man kā jauniešu centra vadītājai aktīvi jāseko līdzi jauniešu paradumiem un aktivitātēm sociālajos tīklos, lai pēc iespējas vairāk viņus sasniegtu aktuālā informācija, lai spētu piedāvāt interesantas un saistošas nodarbes, informāciju, – norādīja Madara Kļaviņa.
15.12.2021.