Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jaunieši atbalsta talku un lasa atkritumus

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 19.05.2020.

Jaunieši atbalsta talku un lasa atkritumus
Burtu lielums

Atbalstot Lielo talku, multifunkcionālā centra „13. km" bērni, jaunieši un vadītāja Dace Kalniņa, atbilstoši valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, 16. maijā devās talkot, vācot atkritumus ceļmalās.

– Līdzīgu akciju organizējām aizvadītajā gadā, kad noteiktā maršrutā tīrījām ceļmalas. Šogad, tuvojoties Lielajai talkai, domājām, ka jāpaveic atkal kas labs un jauks pagasta labā, un vienojāmies, ka piedalīsimies talkā, – pastāsta multifunkcionālā centra „13. km" vadītāja Dace Kalniņa. – Ievērojām visus valstī noteiktos ierobežojumus, talkojām pa vienam vai divatā. Talkā piedalījās desmit jaunieši. No Degumniekiem devāmies četros virzienos, mērojot vairākus kilometrus. Iepriekš vienojāmies, cikos jaunieši uzsāks savu maršrutu, cik lielu gabalu veiks, lai nebūtu drūzmēšanās. Bijām plānojuši, ka mērosim lielāku gabalu, bet jāatzīst, ka maisi ātri aizpildījās, jo atkritumu bija daudz.
Talkas dienā čaklos strādātājus laikapstākļi nemaz nelutināja, un bērni dzirdēja pat pirmo pērkona negaisu.
– Laikapstākļi nepavisam nebija labvēlīgi, bērni vairākkārt izlija, izjuta vēju, bet tas netraucēja čakli darboties. Tā kā bērni uzsāka savu maršrutu dažādos laikos, tikai Reinim un Samantai izdevās izvairīties no dabas stihijām, jo viņi pirmie uzsāka maršrutu un pirmie to arī pabeidza. Priecājos par bērnu vēlmi iesaistīties talkā, sakopt savu pagastu, bet darbošanās šādā formātā radīja citādas emocijas. Visi esam pieraduši būt kopā, iesaistīties aktivitātēs un strādāt cieši plecu pie pleca, bet šobrīd šie ierobežojumi ir izmainījuši ikdienu. Aizraujošāk noteikti būtu talkot visiem kopā kādā pagasta vietā, tāpat pietrūka kopābūšanas pēc darba, piemēram, kopīgas zupas ēšanas. Pietrūka šīs atmosfēras, bet jācer, ka rudenī, kad norisināsies Pasaules talka, jau kopā varētu doties strādāt – norāda Dace Kalniņa. – Sestdien tika paveikts labs darbs, un bērni, kuriem vēl palika kāds talkas maiss, ar lielu entuziasmu turpināja iesākto arī citās dienās. Paldies Ošupes pagasta pārvaldei, kas savāca mūsu salasītos maisus un nogādāja tos tam paredzētajās vietās. Pēc salasīšanas atkritumi tika sašķiroti.


20.05.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px