DZELZAVĀ 16. februārī pulksten 10 tiks dots starts pārgājienam, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents un aktīvas atpūtas cienītājs.
Dzelzavas bērnu un jauniešu iniciatīvu centra jaunatnes darbiniece Aiva Sudraba informē: – Pārgājieni dzelzaviešiem ļoti patīk, vismaz reizi gadā vienu pārgājienu noteikti organizējam. Tā jau kļuvusi par tradīciju. Prieks, ka pie mums atbrauc arī citu pagastu iedzīvotāji. Precīzu maršrutu atklāt nevarēšu, jo to šoreiz saplānos „Mana daba" pārstāvji – pārgājiena vadītāji. Informāciju par viņiem uzgāju internetā un nolēmu, ka vajag kaut ko pamainīt, piedāvājot cilvēkiem jaunu pieredzi. Noteikti pārgājiena vadītājiem būs citādāka pieeja tā organizēšanā. Pārgājiens būs pa pagastu, iespējams, iesim gar purvu. Pagaidām ir pieteikušies pieci interesenti, taču laika vēl gana; domāju, ka interesentu būs diezgan daudz. Parasti pārgājienos vidēji piedalās ap trīsdesmit cilvēku, kas, manuprāt, Dzelzavas pagastam ir ļoti labi.
Aiva norāda, ka pārgājienos piedalās arī ārpus novada dzīvojošie; ierodas pat Rīgas iedzīvotāji. Daļai no viņiem Dzelzavā dzīvo radinieki, un šis ir labs veids, kā apvienot ciemošanos ar došanos dabā. Protams, atbrauc arī madonieši. Varētu teikt, ka aptuveni puse no pārgājienu dalībniekiem vienmēr ir vietējie, bet otra puse – iebraucēji. Ierodas arī ģimenes, lai kopīgi pavadītu laiku.
– Vairāk šādos pārgājienos piedalās pieaugušie, taču arī bērnu un jauniešu ir gana daudz. Arī dalībnieku vecuma grupas varētu dalīt pusi uz pusi. Nav noteikts ierobežots dalībnieku skaits, droši var ierasties ikviens interesents. Jāvelk laikapstākļiem atbilstošs apģērbs, līdzi jāņem paša sarūpētas pusdienas un dzeramais ūdens. Pārgājiena ilgums būs aptuveni piecas stundas; tikšanās pie Dzelzavas kultūras nama. Interesentiem lūgums laikus pieteikties līdz 14. februārim, zvanot uz numuru 26601691. Dalība pārgājienā bez maksas, – norāda Aiva Sudraba.
04.02.2025.