Vēl pirms pavisam neilga laika Varakļānu novada pašvaldība aicināja darbā jauniešu centra „Aplis" vadītāju. Novembra izskaņā darbu uzņēmās Alīse Potaša, un nu jauniešu centra durvis atkal ir atvērtas, aicinot bērnus un jauniešus brīvo laiku pavadīt saturīgi un izzinoši, iesaistīties dažādos pasākumos un realizēt daudz jaunu ideju.
Divi pasākumi jau aizvadīti, tiek plānoti nākamie. Decembris jauniešu centrā „Aplis" iesākās ar sniega izaicinājumu „Iepiko ziemu".
– Prieks, ka bērni un jaunieši nenobijās no aukstuma, jo patiesi vēss atnāca pasākuma dienas rīts. Plānojām celt sniegavīrus un pikoties, bet šo ieceri patraucēja sals. Neraugoties uz to, kopā kārtīgi darbojāmies pa sniegu, veidojām sniega eņģeļus, bija ziemas stafetes, un izbaudījām ziemu kārtīgi. Bija arī karsts kakao un „maršmelovi", cepām desiņas. Patiesi diena izdevās lieliska, – priecīgi stāsta Alīse Potaša.
– Dalībnieki bija sarosījušies baudīt ziemas priekus, bet vēl ir daudz darba, lai iekustinātu jauniešus uz aktivitātēm. Pēc ilgā klusuma bērni un jaunieši ir palikuši nedaudz kūtri, bet prieks par ikvienu, kurš saņēmās un ieradās.
Savukārt nupat jauniešu centrā tika aizvadīta rūķošanās.
– Cepām un glazējām piparkūkas, skatījāmies filmas, spēlējām spēles. Arī šis pasākums izvērtās ļoti jauks un sirsnīgs, – gandarījumu pauž jauniešu centra vadītāja. – Ir daudz jāstrādā, lai bērniem un jauniešiem tiktu piedāvātas dažādas aktivitātes. Tāpat arī man pašai ir daudz jāmācās. Nupat biju vairāku dienu mācībās – Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras rīkotajās ERASMUS+ Partnerības sadarbības projektu sagataves apmācībās. Ieguvu daudz jaunu un vērtīgu zināšanu, projektu ideju. Janvārī paredzēta apmācību otrā kārta. Pēc tam varēšu ieviest noderīgas lietas Varakļānu novadā.
21.12.2022.