Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Īsteno projektu „Kopā jautrāk”

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 01.11.2021.

Burtu lielums

VARAKĻĀNU vidusskolas pašpārvalde kopā ar direktora vietnieci audzināšanas darbā Ainu Kazāku izstrādājusi „Labbūtības ceļa karti Varakļānu vidusskolas 5.-12. klašu skolēniem". Tā palīdzēs plānot un organizēt daudzpusīgus pasākumus.

Valsts jaunatnes programmas ietvaros, izmantojot neformālās darba metodes, tiks veicināta pilsoniskā līdzdalību un psihoemocionālā labsajūta. Skolēni labiekārtos neformālu jauniešu labbūtības vietu „Spotiņu", kurā viņi jutīsies komfortabli.
– Piedalījāmies apmācībās, uz kurām devāmies jau ar savu ideju, ka jauniešiem skolā nepieciešams spotiņš – atpūtas vieta jauniešiem, kur varētu pulcēties, komunicēt, radot neformālu vidi, un justies komfortabli, brīvo laiku pavadīt bez viedierīcēm, – pastāsta Aina Kazāka, direktora vietniece audzināšanas darbā. – Šobrīd ir aktuāls jautājums, kurā vietā varētu būt mūsu spotiņš. Iespējams, to pielāgosim šābrīža apstākļiem, un mums būs mobilais spotiņš. Šāda vieta, kur pavadīt brīvo laiku, mums ir vajadzīga, un tā noteikti veicinās jauniešu emocionālo labsajūtu. Projekts ir apstiprināts, tas jāīsteno līdz šāgada beigām. Veicot aptauju jauniešu vidū, noskaidrojām, ko viņi vēlas spotiņā. Kā pirmā aktivitāte būs sēžamspilvenu šūšana. Materiāli jau ir pasūtīti, tālāk jāorganizē pats radīšanas process. Ir paredzētas arī dažādas galda spēles – Scrable, Tvisters, Monopols, UNO kārtis, Jenga. Tāpat jaunieši paši veidos tikšanās diskusijas, kuru laikā jaunietis runās ar jaunieti. Esam iegādājušies spēli „Dialogu aplis", un ar tās palīdzību jaunieši vadīs diskusijas. Tā būs iespēja runāties par dažādām tēmām, lietām un arī problēmām.
Aina Kazāka norāda, ka šis laiks jauniešiem bijis grūts. Ir liegta iespēja būt kopā un darboties, tāpēc sarunas un kopābūšana šobrīd ir ļoti nepieciešama.
– Mums ir paredzēta arī aktivitāte „Sarunas spotiņā", bet sarunu tēmas vēl nav zināmas. Veiksim aptauju, lai noskaidrotu, kas aktuāls jauniešu vidū. Šajā gadā paredzētas divas sarunas, bet, ņemot vērā pašreizējo situāciju, iespējams, tās būs zoom platformā. Ļoti vēlētos, lai tās ir klātienē, jo jaunieši ir noilgojušies tikties, sarunāties, kopā pavadīt laiku un darboties. Šis projekts, lai gan jāīsteno līdz gada beigām, tomēr darbosies ilgtermiņā. Mums paliks iekārtotā vide, interaktīvās spēles un vieta, kur arī ikdienā ikvienam vidusskolas skolēnam nākt un saturīgi pavadīt brīvo laiku. Šī būs vieta, kur skolēniem sanākt kopā. Tas jauniešiem ir īpaši nozīmīgi – būt kopā un sarunāties, saturīgi pavadīt laiku. Tā būs īstā labbūtības vieta, kur visiem būs labi un ērti, – uzsver Aina Kazāka.

2.11.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px