ĒRGĻU vidusskolā 31. martā noritēja jaunā elektroautobusa sagaidīšanas pasākums ar bērnu priekšnesumiem un pašvaldības pārstāvju uzrunām.
Bērni devās izmēģinājuma braucienā pa skolas pagalmu līdz stāvvietai, kur ir busa uzlādes stacija. Pozitīvs novērtējums bija tas, ka lai gan brauciens bija neliels un pa pagalmu, skolēni uzreiz piesprādzējās un apzinājās, ka drošība ir pirmajā vietā. Ērgļu vidusskolas direktore Gaļina Kraukle uzsver: – Rūgtums ir tas, ka autobusam nav atrasts šoferis. Iepriekš izsludinātajā konkursā bija pieteikušies daži kandidāti, bet pēc darba pārrunām tie atteicās. Šobrīd esam meklēšanas procesā. Operatīvi, sadarbojoties ar vietējo uzņēmumu, ir uzstādīta arī elektroautobusa uzlādes stacija. Buss ir paredzēts skolēnu pārvadāšanai uz skolu un atpakaļ. Šobrīd galvenā nepieciešamība ir Vestienas bērnu nogādāšana. Nākamajā mācību gadā skatīsimies, no kurienes būs jaunie skolēni, un arī pielāgosim loģistiku. Nākamajā gadā ar šo busu plānojam vest, piemēram, komandas uz sporta sacensībām, taču tas tik un tā primāri tiks pakārtots visiem obligātajiem reisiem. Bērnu izvadāšanu nodrošina pagasta pārvalde.
Tā kā šis elektroautobuss iegādāts Eiropas projekta ietvaros, tā galvenā pietura ir Ērgļu vidusskola. Skolēni pēc pirmā izmēģinājuma bija priecīgi, un galvenie novērojumi bija tādi, ka autobuss ir ļoti kluss un ērts.
08.04.2025.