SAUSNĒJAS pagasta vēstures muzeja “Līdumi” saieta zālē 16. decembrī pulcējās vietējie seniori, lai satiktos ikgadējā, tradicionālajā Atpūtas pēcpusdienā.
– Mūsu pagasts ir neliels, un seniori regulāri gadu no gada tiekas Atpūtas pēcpusdienā. Tā vienmēr tiek rīkota decembra nogalē pirms Ziemassvētkiem – klusajā laikā. Allaž ir mūzika, klāti galdi, groziņi, ar ko cienāties. Šogad pasākumā piedalījās vairāk nekā piecdesmit seniori, atsaucība bija ļoti liela, un tas ir patīkami. Jāpiemin, ka šo pēcpusdienu organizēja Valija Lele, bet svinīgo daļu vadīja Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre. Kopīgi parunājām, padziedājām. Galvenais nolūks šai kopā sanākšanai bija pulcināt seniorus, ļaujot viņiem satikties un jauki pavadīt laiku. Sveicām tos, kuru darba gaitas noslēgušās šogad un iepriekšējos gados, jo dažus pēdējos gadus mums nebija iespējams sanākt kopā. Pensionāru pulciņam pievienojās piecpadsmit cilvēki. Godinājām arī ļoti cienījamus gadus sasniegušos ļaudis – 90, arī 85 un 70 gadus sasniegušos seniorus – apaļos un pusapaļos jubilārus. Ar klusuma brīdi pieminējām tos, kuri ir jau tajā saulē un vairs nevar svinēt svētkus kopā ar mums, – atminas Sausnējas pagasta kultūras pasākumu organizatore Elita Leiboma.
Liels paldies par muzikālo pavadījumu tiek teikts Ērgļu apvienības pārvaldes iedzīvotājam Uldim Vabulim, SIA "Ūdņēni" īpašniecei Ilgai Zvirgzdiņai un Ērgļu apvienības pārvaldei – par pasākuma sponsorēšanu.
– Muzejā līdz Barikāžu piemiņas laikam ir iespējams apskatīt seno laiku eglīšu rotājumu izstādi. Katram no šeit atnestajiem rotājumiem ir vismaz četrdesmit vai vairāk gadu. Liela daļa senioru, pētot izstādi, atminējās, ka šādi rotājumi savulaik bijuši arī pašu mājās. Tā taču mūsu bērnība! Savukārt svētdien muzeja virtuvē cepām piparkūkas – tā bija pilna cepēju, bērni aktīvi darbojās, veidojot ar formiņām piparkūkas, cepot tās un pēcāk arī rotājot ar krāsainām glazūrām, – priecājas Elita Leiboma.
19.12.2023.