LUBĀNĀ 19. un 20. augustā notiks Latvijas Ģeogrāfijas biedrības organizētā ikgadējā reģionālā konference. Jāteic, ka konkrēts plāns un konkrēti lekciju temati vēl tiek precizēti. Tāpat arī vēl nav zināms konkrēts dalībnieku skaits. Konferences mērķis ir veicināt ģeogrāfijas attīstību Latvijā.
– 19. augustā Lubānas vidusskolā notiks konferences atklāšana un tematiskās lekcijas. Pēcpusdienā savukārt paredzēta Lubānas dabas objektu, kultūrvēsturisko teritoriju, saimnieciskās darbības iepazīšana.
20. augustā notiks mācību ekskursija Latvijas austrumu daļā.
Konferencē piedalīsies Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes mācībspēki, ģeogrāfijas skolotāji, ģeogrāfijas interesenti, studenti, – informē Lubānas vidusskolas un Madonas Valsts ģimnāzijas ģeogrāfijas skolotāja Ilva Markova, piebilstot, ka, pateicoties šim pasākumam, tiks veicināta Lubānas vidusskolas, Lubānas pilsētas un Lubānas apkārtnes atpazīstamība.
– Dalībnieku skaits vēl tiek precizēts, jo daļa piedalīsies vienu dienu, citi divas dienas, bet daļa ieradīsies tikai nolasīt lekcijas. Aptuvenais prognozētais dalībnieku skaits ir 50. Latvijas Ģeogrāfijas biedrības konferences jau vairākus gadus tradicionāli notiek reģionos. Sākumā – katru otro gadu, bet pēdējā laikā tās tiek rīkotas katru gadu. Ģeogrāfi ir tikušies Valkā, Saldū, Ērgļos, Tukumā un citās Latvijas vietās, – norāda Ilva Markova.
13.08.2021.