Laikraksta „Stars" redakcijā tika saņemts jautājums no madonietes Ineses, kura vēlējās noskaidrot, kur likt nevajadzīgo, bet vēl lietojamo apģērbu.
– Atnākot pavasarim, rodas lielāks entuziasms kārtot māju. Ķeroties pie apģērba šķirošanas, īpaši sezonas apģērbu maiņas laikā, nereti rodas jautājums, kur likt drēbes, kas vairs nepatīk vai kļuvušas par mazu. Zinu, ka iespēju ir daudz, bet visvairāk interesē, vai apģērbu un apavus var nodot Sarkanajā Krustā. Agrāk vienmēr izmantoju šo iespēju un apģērbu nogādāju Parka ielā. Zinu, ka kādu brīdi saistībā ar ēkas remontdarbiem drēbes netika pieņemtas, bet kā ir šobrīd? – jautā madoniete Inese.
Sazinoties ar Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejas izpilddirektori Ingu Ramani, noskaidrojām, ka joprojām nav iespējams nodot apģērbu un apavus.
– Ēkā Parka ielā norisinājās lieli pārbūves darbi, un tie joprojām turpinās. Ēku ekspluatācijai paredzēts nodot šomēnes. Būvobjekts vēl nav pieņemts, līdz ar to šobrīd apģērbu, apavus un citas lietas nav iespējams nodot. Tiklīdz viss būs sakārtots un ēka nodota ekspluatācijā, atkal atsāksim pieņemt no iedzīvotājiem viņiem vairs nevajadzīgo, bet citiem vēl noderīgo apģērbu un apavus, – pastāsta Inga Ramane.
Kamēr ierastajā Parka ielā vēl apģērbu nav iespējams nodot, to var vest uz Kusu, kur jau vairākus gadus, sadarbībā ar Aronas pagasta pārvaldi un sociālo darbinieci, darbojas sociālo pakalpojumu punkts, kurp ikvienam ir iespēja doties, lai iegūtu to, kas nepieciešams. Tāpat ikviens var droši vest to, kas pašam vairs nav nepieciešams.
– Šī ir lieliska iespēja iedzīvotājiem. Ļoti bieži ir tā, ka mājās ir daudz nevajadzīga. Visvairāk laikam ir apģērba un apavu, īpaši, ja ģimenēs aug bērni. Un nereti rodas jautājums, kur likt apģērbu, kas vēl ir valkājams, bet pašiem vairs nav nepieciešams. Tāpat ir ar traukiem, mēbelēm, grāmatām un citām sadzīvē nepieciešamām lietām. Ļoti priecājos, ja cilvēki tās ved uz Kusu, kur tālāk tās atrod jaunos īpašniekus. Interese par apģērbu ir liela, iedzīvotāji nāk un vienmēr atrod sev nepieciešamo. Jāuzteic cilvēki, kuri, nogādājot apģērbu un apavus sociālās palīdzības punktā, rūpīgi izvērtē, vai tos būs iespējams izmantot tālāk. Protams, gadās saņemt arī netīru, cauru apģērbu, kas nevienam nav vajadzīgs, tomēr esmu radusi iespēju to utilizēt, nododot zemniekiem un lauksaimniekiem, kas to izmanto, lai atbaidītu putnus un meža zvērus, – atklāj Biruta Šraube. – Ir ļoti daudz cilvēku, kam šāda palīdzība ir ļoti nepieciešama un tiek augstu novērtēta. Pirmdienās un trešdienās telpa ir atvērta ikvienam. Tāpat ir norādīts tālruņa numurs, lai varētu sazināties par citu laiku. Priecājos, ka cilvēki nāk, atrod sev noderīgo, atnes pašiem nevajadzīgo. Jebkura palīdzība līdzcilvēkiem tiek novērtēta.
18.05.2022.