CESVAINES novadā šodien un 25. jūlijā ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt darbnīcas, kas sniegs baudījumu gan rokām, gan radoši atraisīs prātu un motivēs izpaust savu kreativitāti.
Šodien no pulksten 10 līdz 16 salonā „Divi torņi" (Pils iela 8) esiet laipni gaidīti māla darbnīcā, ko vadīs keramiķe Sanita Ozola, savukārt sestdien no pulksten 9 līdz 17 pretī Cesvaines novada domei zaļajā zonā daiļamatu meistares Vandas Podiņas vadībā notiks augu paklāju aušana.
– Māla darbnīcā tās apmeklētāji varēs izgatavot visdažādākos priekšmetus, ko nu kurš vēlas. Pati pirmā māla darbnīca notika pērn, 8. novembrī, kad gatavojāmies valsts svētkiem un Ziemassvētkiem. Tobrīd tapa lietiņas, kas saistās arī šīm tēmām. Šoreiz ikviens varēs brīvi izpausties un ļaut vaļu fantāzijai. Ja kādam neradīsies idejas, uz vietas būs pieejamas formiņas, pēc kurām veidot savu māla trauciņu. Runājot par augu paklāju aušanas darbnīcu – cilvēki var nest līdzi pašu lasītās zālītes, zaļumi būs pieejami arī uz vietas. Darbošanās notiks ar divām stellītēm – ar vienām tiks austas kopā dažādas tējaszāles un garšvielas, bet otrās taps augu paklāji, – stāsta projekta „Esam un būsim radoši Cesvainē" vadītāja
Sandra Briede.
Viņa piebilst, ka daļa saausto augu paklāju tiks paturēta uz vietas projekta ietvaros, bet cilvēki drīkstēs ņemt līdzi uz mājām sevis gatavoto. Kā atklāj Sandra, darbnīcās varēs piedalīties ne tikai pieaugušie, bet arī bērni, jo viņiem šādas aktivitātes ļoti interesē.
24.07.2020.