ĒRGĻU bibliotēkā līdz šai trešdienai bija iespēja pieteikties mācību programmai „Pamata digitālās prasmes”.
– Ir prieks, ka mums ir izdevies grupu nokomplektēt, – atzīst Inga Stiebriņa. – Līdz noteiktajam datumam pieteicās deviņi interesenti. Pārsvarā tie ir seniori, tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka arī viņi cenšas sekot līdzi jaunajām tehnoloģijām, kas ienāk mūsu ikdienā. Mācības tiek plānotas 19. un 22. septembrī.
Galvenās tēmas ir sešas. Pirmā saistās ar psiholoģiskiem faktoriem. Proti, kā pārvarēt bailes un neziņu, sākot lietot tehnoloģijas. Ar vienkāršiem piemēriem tiks parādīts, kā tehnoloģijas atvieglo ikdienu. Tad sekos sīkāka iepazīšanās ar datoru. Darbs ar dažādiem interneta pārlūkiem, ziņu un informācijas meklēšana datorā. Tāpat pasākuma dalībnieki sīkāk iepazīs arī viedtālruņa lietošanas iespējas, kā arī e‑pasta lietošanas prasmes, kas arī šobrīd ir aktuālas. Un, protams, dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar drošības noteikumiem, lietojot datoru un viedtālruni. Vēlreiz tiks izrunāts, kā sevi pasargāt digitālajā vidē un neuzķerties uz krāpniekiem. Būs arī vairākas papildtēmas.
Jāpiebilst, ka mācības ir bezmaksas un, kursus beidzot, dalībnieki saņem apliecību.
22.08.2025.