ĒRGĻU vidusskolā no 11. līdz 15. oktobrim norisināsies makulatūras vākšana, kas skolā notiek divas reizes mācību gada laikā.
– Katru gadu „Zaļā josta" izsludina makulatūras vākšanas konkursu „Tīrai Latvijai", un mēs regulāri tajā piedalāmies. Katram novadam ir piesaistīts konkrēts uzņēmējs, kas izved makulatūru. Skolēni jau laikus gatavojas konkursam un vāc makulatūru, lai tad, kad konkurss tiek izsludināts, to var vest uz skolu. Šķirojam atkritumus un krājam makulatūru. Savākts tiek daudz, un bērni saņem arī balviņas. Mācību gada izskaņā tiek organizēts kopīgs pasākums Tērvetē, uz kuru dodas labākie makulatūras vācēji skolas mērogā, – pastāsta Valda Griezāne, direktores vietniece saimnieciskajā darbā. – Šogad makulatūru varēs nodot no 11. līdz 15. oktobrim. To pieņems Rīgas ielā 10 no pulksten 8 līdz 9.20 un no pulksten 11 līdz 16. Iepriekš vienoties par citu laiku iespējams, zvanot uz tālruni 28714840 (Egils). Lai rezultātus varētu apkopot, stingri tiek svērta atvestā makulatūra, pierakstot precīzu svaru, atvedēju vārdus un klases. Skolā vācam arī izlietotās baterijas. Diemžēl akcijas laikā nevaram savākt pietiekamos apjomos, līdz ar to bioloģijas kabinetā ir speciāli aprīkota kaste, kur jebkurā laikā bērni tās var izmest. Kad kaste ir piepildīta, ziņojam uzņēmumam, un tās tiek aizvestas. Skolēni rūpējas par vidi un izmanto šo kasti, lai bīstamie atkritumi – baterijas – nenonāktu sadzīves atkritumu konteineros, bet gan tam paredzētajās vietās.
28.09.2021.