Ziemassvētku eglīte, kas atrodas pie Cesvaines novada domes administrācijas ēkas, šogad iemirdzējās 10. decembrī.
Zināmu iemeslu dēļ šogad nenotiek ierastie publiskie pasākumi eglītes iedegšanas pievakarē. Tomēr, lai radītu svētku noskaņu mazos un lielos cesvainiešos, ceturtdienas pēcpusdienā pilsētas ielās un pagalmos varēja ieraudzīt Ziemassvētku vecīti zirga pajūgā kopā ar saviem palīgiem. Lai ievērotu distancēšanās noteikumus, Ziemassvētku vecītis visus sirsnīgi sveicināja, pamāja un priecēja, skanot dziesmām un Ziemassvētku melodijām. Ziemassvētku vecītis izbraukāja ikvienu ielu un māja sveicējiem, radot skaistu svētku atmosfēru. Brauciena laikā vecītis iededza arī eglīti, kura nu koši mirdz pilsētas centrā, līdztekus citiem skaistiem rotājumiem.
Šogad jau decembra sākumā, laiku pirms eglītes iemirdzēšanās skvēros pretī novada domei un pie Rīgas ielas, pagalmā pie Cesvaines pils, centrā pie veikaliem, pie baznīcas, kultūras nama, apgaismes laternu stabos, pie zīmes „Cesvaine", iebraucot pilsētā, un citviet, spoži izgaismojās svētku rotājumi – izrotātas nelielās eglītes, stilizētas eglītes un mirdzoši koki, mirdzošās bumbas, eņģelīši, dažādi spīdoši un izgaismojoši rotājumi. Prieks, ka vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji arī parūpējušies par savu ēku un pagalmu izrotāšanu!
Eglīte ir aptuveni 5 metrus augsta, un katru gadu tā tiek uzstādīta vienā vietā – pie novada domes administrācijas ēkas. Ilgus gadus tika rotāta tur augušā eglīte, taču nu jau vairākus gadus rotājam eglīti, kas atvesta no meža – šajā pašā vietā augusī eglīte tika nocirsta, jo bija kļuvusi bīstama un ne visai izskatīga, bet blakus iestādītajai jaunajai eglītei vēl nedaudz jāpaaugas, lai tā tiktu greznota kā galvenā svētku rota (tomēr, esot līdztekus lielajai eglei, arī mazākā tiek izrotāta). Šogad eglīte ir nākusi no novada iedzīvotāja privātā meža. Novadnieks to laipni ir atvēlējis, lai tā greznotu pilsētu un priecētu ikvienu garāmgājēju.
Eglīti jau vairākus gadus rotājam ar gaismiņu virtenēm un rotājumiem, kas saglabājušies no iepriekšējiem gadiem, papildinot un nomainot to klāstu. Arī šogad daļa no eglītē redzamajām bumbām un gaismiņu virtenēm ir saglabājušās no iepriekšējā gada. Eglīte greznota ar baltām gaismiņām (daļa no tām – ar mirgojošu strobe efektu) un sarkanām gaismiņām (tās izvietotas eglītes centrā, tuvāk stumbram), papildinot visu ar sudraba krāsas eglīšu bumbuļiem.
Cesvaine šogad ir īpaši iemirdzējusies svētku rotā, izgaismojot ielas, skvērus un ēkas. Par daiļajiem rotājumiem jāpateicas Cesvaines novada domes labiekārtošanas nodaļas un Cesvaines kultūras nama darbiniekiem.
Lai gaiši, sirsnīgi svētki, idejām un to piepildījumiem pārbagāts jaunais gads!
16.12.2020.