BĒRZAUNES pagasta bibliotēkā Sauleskalnā līdz 31. oktobrim apskatāmas vietējās iedzīvotājas Anitas Bērziņas pierakstu klades, kurās viņa ir dokumentējusi visas izlasītās grāmatas.
Bibliotēkas vadītāja Iveta Larionova informē, ka pirmais ieraksts burtnīcās veikts 1965. gadā, kad A. Bērziņa bērnībā atklāja grāmatu lasīšanas burvību. Draudzība ar grāmatām turpinās joprojām, jo Anita ir biežs viesis bibliotēkā un ir ļoti čakla lasītāja. Par katru izlasīto grāmatu viņai ir savs viedoklis, un joprojām tiek veikti pieraksti kladēs. Šīs klades ir kā interesanta laikmeta liecība – tajās parādīts, kādas grāmatas bija pieejamas, ko cilvēki lasīja. Pēc ierakstiem kladēs var spriest arī par sabiedrību kopumā, par valdošo ideoloģiju, par cilvēku vispārējo noskaņojumu.
25.10.2024.