1. februārī Ošupes pagasta bibliotēkā tika aizvadīts pasākums, kura mērķis ir sumināt čaklākos lasītājus un iepriecināt sanākušos ar vietējās skolas bērnu sagatavotajiem priekšnesumiem.
– Jau otro reizi bibliotēkai ir tradīcija gada sākumā pateikt paldies gan čaklākajiem lasītājiem, gan visiem, kas piedalās bibliotēkas rīkotajās aktivitātēs, piemēram, virtuālajā akcijā „Visa zeme vienos ziedos", manis rīkotajā „Grāmatu bingo", kā arī godinājām aktīvākos bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas čaklākos lasītājus. Pagājušajā gadā pasākumā piedalījās Degumnieku pamatskolas 2. un 3. klases skolēni, jo viņu skolotāja ir ļoti muzikāla. Ik gadu Ziemassvētkos bērni kopā ar skolotāju iestudē tādu kārtīgu uzvedumu, ko sanāk parādīt tikai vienu reizi savas klases vecākiem. Taču es uzskatu – ja ir ieguldīts tik liels darbs, tas jāredz arī citiem, tāpēc uzaicinu viņus kā bibliotēkas draugus un lasītājus parādīt priekšnesumu arī pārējiem lasītājiem un bibliotēkas apmeklētājiem. Tā kā bibliotēkā bija ievilcies remonts un logu maiņa, pasākums tika pārcelts – paredzējām to janvārī, kad bērni atgriežas no ziemas brīvlaika, taču nācās iecerēto īstenot februāra sākumā. Apbalvojām cītīgākos lasītājus, vērojām bērnu teātri. Pasākumu apmeklēja arī tie, kuri bibliotēkas grāmatas nelasa – čaklākie lasītāji ne reti pasākumus neapmeklē veselības problēmu dēļ. Taču es ļoti priecājos arī par tiem, kuri aktīvi nelasa, toties cītīgi apmeklē mūsu pasākumus, – smaidot saka Ošupes pagasta bibliotēkas vadītāja Valentīna Kruška.
2024. gads iesācies ar vēl kādu patīkamu notikumu – Degumnieku tautas nama amatierteātris „Cits modelis" darbojas kopš 2003. gada, un aizvadītā gada beigās piedzīvoja 20. dzimšanas dienu. Tomēr bibliotēkas remonta dēļ iekavējās arī šī jaukā notikuma svinības, tāpēc teātra pastāvēšanas divdesmitā gadskārta tika atzīmēta 27. janvārī.
– Amatierteātris vispār radās šādi – vairāk nekā divdesmit Degumnieku pamatskolas bērnu vecāki sanācām kopā un izdomājām bērniem parādīt uzvedumu – salikām kopā fragmentus no filmas par Boņuku, par Lapsu Alisi, ietvērām raganas un velnus, arī rūķus. No vecāku skaita izveidojās divi pašdarbības kolektīvi – gan amatierteātris „Cits modelis", gan vokālais ansamblis „Harmonija", un tie darbojas katrs atsevišķi. Svinot teātra 20. jubileju, iestudējām teātri, kurā iekļāvām „Vinniju Pūku", „Karlsonu", „Tālavas taurētāju". Priecājāmies par daudzajiem apsveikumiem, našķojāmies ar svētku kūku. Režisore Iveta Šķēle pārsteidza ar Arņa Baltā izgatavotajām metāla figūrām, kuras attēlo mūsu debijas lomas. Patlaban teātrī darbojas desmit aktieri. Mums patīk iestudēt skečus, jo tie ir īsi un nav jāmācās lieli teksti. Esam strādājoši, aizņemti cilvēki, tāpēc ikdiena paiet darbā un apgūt lielus tekstus būtu grūti. Šobrīd repertuārā ir izrāde „Lauku gurķis", ko esam nospēlējuši pat vairāk nekā desmit reizes gan novadā, gan ārpus tā robežām un esam gatavi to parādīt vēl citās vietās, – stāsta Valentīna Kruška, piebilstot, – lielu plānu kolektīvam šobrīd nav – šobrīd drīzāk jāatpūšas, lai pavasari varētu sagaidīt ar jaunu sparu. Arī bibliotēkas pasākumu kalendārā pagaidām nekas nav ieplānots – kamēr vēl turpinās ziema, interesenti var apskatīt izstādi „Idejas rokdarbiem", tāpat izstādi „Horoskopi, horoskopi", kurā ietverta informācija par rakstniekiem, kas dzimuši attiecīgā horoskopa zīmē, savukārt bērni aicināti pētīt izstādi „Zini, mini vai uzzini". Izstāžu apmeklējums atkarīgs no tā, kādas ir cilvēku intereses un vai viņi kādā mērā ir saistīti ar konkrēto tēmu. Valentīna Kruška norāda – tā kā bibliotēkas telpās ir maz vietas, izstādes parasti tiek izvietotas foajē starp pagasta pārvaldes telpām un bibliotēku – tad tās apskata arī tie, kas bibliotēku neapmeklē. Bibliotēkas vadītāja vēl piemetina – ņemot vērā, ka nupat kā beidzies remonts, daudz laika aizņem arī bibliotēkas kārtošanas darbi, un sūdzēties par rosības trūkumu nevar.
06.02.2024.